s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65

news |
niezdefiniowano - Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65

Dzięki linii urządzeń Arylic przesyłanie strumieniowe multiroom audio jeszcze nigdy nie było tak proste.

Arylic to marka należąca do grupy Rakoit skupiającej ekspertów z różnych dziedzin audio oraz technologii sieciowych. Rakoit specjalizuje się w strumieniowych systemach audio. Firma samodzielnie zajmuje się projektowaniem sprzętu i oprogramowania oraz integracją i produkcją usług strumieniowego przesyłania dźwięku. Ponad 10 lat doświadczenia w projektowaniu wysokiej jakości rozwiązań dla renomowanych światowych producentów zaowocowała stworzeniem linii produktów pod nazwą Arylic. Łączy ona w sobie jakość w rozsądnej cenie, możliwość rozbudowy i wszechstronność dla entuzjastów nowych technologii.

Produkty Arylic mogą być wykorzystane do streamingu z takich źródełm, jak serwisy mzyczne online, urządzenia mobilne Android & iOS, NAS-y, komputery Mac & PC i dyski USB. Posiadają funkcję Multiroom dzięki czemu można je łączyć w grupy i streamować dźwięk jednocześnie do kilku urządzeń lub przesyłać do każdego z osobna całkowicie inny materiał muzyczny w jakości 24-bit, 192khz. Użytkownik ma dodatkowo możliwość zmiany ustawień EQ w tym kontrolę tonów wysokich i niskich.
Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65
W urządzeniach wykorzystano sterowanie głosem, które opiera się na współpracy z Asystentem Google i Siri. Łącząc telefon przez Bluetooth, możesz wydawać polecenia głosowe, aby odtwarzać muzykę, słuchać wiadomości i sterować urządzeniami inteligentnego domu.
Produkty Arylic mogą być również zintegrowane z wieloma systemami typu smart home, czy control home. Dla każdego, kto chce programować i łączyć systemy, dostępny jest przewodnik po komendach HTTP API, które umożliwiają pełną integrację. Zespół Arylic oraz społeczność skupiona wokół marki projektuje oprogramowanie do kontrolerów dla wszystkich rodzajów marek. Oferowane są gotowe sterowaniki do Fibaro, Elan, Home Assistant, Control4 i wiele innych.
Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65
System strumieniowania różni się trochę od tradycyjnych systemów audio, kluczowe jest oprogramowanie a dopiero później sprzęt. Oprogramowanie musi sprostać oczekiwaniom narzuconym przez nowe rozwiązania. Arylic ma doświadczenie zarówno w sprzęcie, jak i programowaniu, a co ważniejsze, dba o użytkowników, słuchając ich i podążając za ich potrzebami.
Aktualizacja oprogramowania zapewnia użytkownikom utrzymanie swoich urządzeń zgodnych z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, jak również rozszerzenie ich funkcjonalności bez potrzeby zakupu nowych urządzeń.
Podstawowy model w ofercie - Arylic S10 to streamer z przetwornikiem USB, który możemy podłączyć jako cyfrowe źródło dźwięku do Naszego systemu audio czy też głośników aktywnych. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji dostępnej na systemy Android oraz iOS. Oprócz komunikacji Wi-Fi mamy również Bluetooth. Cena sugerowana Arylic S10 wynosi 339 złotych.
Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65
Jeśli ktoś buduje od nowa system do przesyłania strumieniowego multiroom i posiada już głośniki to do wyboru ma kilka urządzeń, które oprócz funkcji streamingu oraz przetwornika USB posiadają wbudowany wzmacniacz głośnikowy. Tutaj do wyboru mamy Arylic A30+ w cenie sugerowanej 599 złotych lub mocniejszy Arylic A50+ w cenie sugerowanej 849 złotych. Dla tych, który potrzebują rozwiązania do zabudowy, dostępny jest Arylic SA100 w cenie sugerowanej 1.049 złotych.
Jeśli natomiast posiadamy już głośniki aktywne bądź wzmacniacz a chcemy mieć możliwość większej kontroli z poziomu Arylic, dostępne są również urządzenia z wbudowanym przedwzmacniaczem wyposażone w bogatszą gamę wejść i wyjść audio. Model Arylic S50 Pro dostępny jest w cenie sugerowanej 899 złotych.
Do urządzeń można podłączyć również Subwoofer. Poza możliwością wprowadzenia sygnału liniowego w formie analogowej i cyfrowej mamy również połączenie ethernetowe, Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo Arylic we wszystkich swoich produktach wspiera Airplay2, UPNP, DLNA, Spotify Connect, Tidal Connect.
Arylic S10, A50+, S50, S100 i WBC65
Jeśli ktoś szuka prostych rozwiązań all-in-one oraz estetycznych instalacji, Arylic proponuje głośniki do zabudowy, które mają wbudowany wzmacniacz i oczywiście streamer na pokładzie. Para głośników Arylic WBC65 dostępna jest w cenie sugerowanej 2.499 złotych.
Ofertę uzupełnia szeroka gama produktów typu DIY (Do It Yourself - Zrób to sam) gdzie spośród obudów, płyt głównych, elementów dodatkowych w postaci płytek PCB, modułów i akcesoriów można skonstruować samemu system dostosowany do własnych potrzeb. Dla niektórych może to stanowić nie lada zabawę a jednocześnie naukę i doświadczenie.
O produkty należy pytać w sklepach audio oraz u instalatorów systemów Multiroom i Smart Home. Urządzenia są również dostępne do przetestowania w sieci sklepów Mp3Store oraz HiFiPRO.
Źródło: informacja prasowa MIP