s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Astell&Kern HC2

news |
niezdefiniowano - Astell&Kern HC2

Bezkompromisowy i ultrakompaktowy DAC USB ze wzmacniaczem zaprojektowany z myślą o wymagających entuzjastach mobilnego audio.

Astell&Kern HC2 (PEE52) to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy, który wyposażono w zbalansowane złącze słuchawkowe 4,4mm, dzięki czemu audiofile i fani muzyki mogą cieszyć się dźwiękiem studyjnej jakości nie tylko w domu, ale też poza nim.

Ponieważ obwody konwersji cyfrowo-analogowej w laptopach, tabletach i smartfonach są na drugim miejscu na liście priorytetów u producenta, a gniazda słuchawkowe stają się rzadkością w smartfonach, maksymalne wykorzystanie dźwięku wysokiej rozdzielczości oferowanego przez najpopularniejsze usługi przesyłania strumieniowego nie jest wcale proste. Jednak dzięki AK HC2 można to osiągnąć, łatwo i skutecznie.

Najważniejsze cechy Astell&Kern HC2

 • Obsługuje zbalansowane wyjście 4,4mm dla lepszej separacji kanałów i redukcji szumów
 • Mocne wyjście 4 Vrms do obsługi szerokiej gamy słuchawek
 • Podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy CS43198 zapewnia dźwięk klasy Hi-Fi
 • Podwójnie ekranowany kabel minimalizuje zniekształcenia i szum sygnału
 • Kompatybilny z urządzeniami iOS i Android
 • Opcjonalna aplikacja na Androida umożliwia szczegółową regulację głośności

Astell&Kern HC2

Zbalansowany dźwięk dla urządzeń z systemem iOS i Android

Pomimo niewielkich wymiarów 17x50x10mm, podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AK HC2 USB-C jest wyposażony w nowoczesne funkcje, co zapewnia wysoką jakość dźwięku o niskim poziomie szumów przy użyciu zbalansowanego wyjścia słuchawkowego 4,4mm. Technologia Ultra-fine audio oznacza, że firma Astell&Kern była w stanie zamknąć obwody elektroniczne w wyjątkowo niewielkiej obudowie bez pójścia na jakiekolwiek ustępstwa.
Wystarczy podłączyć urządzenie do wejścia USB-C, aby zatracić się w szczegółowym, dynamicznym i niesamowicie realistycznym dźwięku. A jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku urządzenia z systemem iOS, po prostu użyj dołączonego adaptera USB-C na Lightning.
Astell&Kern HC2

Doskonały przetwornik C/A Dual-DAC

Sercem AK HC2 Dual DAC są dwa przetworniki Cirrus Logic CS43198 MasterHiFi – wysokowydajne przetworniki cyfrowo-analogowe, w które są wyposażone wielokrotnie nagradzane cyfrowe odtwarzacze audio A&norma firmy Astell&Kern obsługujące odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości do natywnych 32-bit/384 kHz i DSD256. Podwójne przetworniki cyfrowo-analogowe są sparowane z wysokiej jakości wzmacniaczem analogowym, wystarczająco mocnym, aby bez problemu obsługiwać nawet słuchawki o wysokiej impedancji - a zbalansowane wyjście 4,4 mm oznacza niższy poziom szumów, wyższą moc wyjściową i lepszą separację kanałów. Kondensatory wykonane na zamówienie tłumią wahania mocy i optymalizując wydajność wyjściową, jednocześnie minimalizując zużycie energii podłączonego urządzenia.
Astell&Kern HC2

Wytrzymała, podwójnie ekranowana konstrukcja kabla

Większość tego typu produktów ma DAC-a umieszczonego w wtyczce USB. Jednak w przypadku HC2 sygnał cyfrowy z urządzenia przechodzi przez podwójnie ekranowany kabel zanim zostanie przekonwertowany na sygnał analogowy przez przetwornik C/A. Dzięki przetwarzaniu sygnału cyfrowego na późniejszym etapie, jakość dźwięku jest lepsza i pozbawiona szumów w porównaniu z innymi produktami USB DAC.

Podwójnie ekranowany kabel

Kabel zaprojektowano tak, aby zminimalizować zakłócenia i zapewnić jak najbardziej przejrzysty dźwięk. Drut z rdzeniem miedzianym jest pokryty cyną, aby zapobiec korozji i wzmocnić siłę rozciągającą w celu zwiększenia trwałości, podczas gdy pleciony kabel jest owinięty folią aluminiową ograniczającą zakłócenia podczas odtwarzania dźwięku.
Astell&Kern HC2

Przetestowany przez Roon

AK HC2 został sprawdzony przez Roon, dzięki czemu abonenci mogą cieszyć się funkcjami zarządzania i dźwięku tej platformy multimuzycznej, a dodatkową wygodę zapewnia regulacja głośności dostępna za pośrednictwem dedykowanej aplikacji sterującej dla systemu Android.

Projekt światła i cienia

Jak zwykle w przypadku urządzeń Astell&Kern, HC2 podąża za unikalnym i charakterystycznym językiem projektowania firmy. Zakrzywiona powierzchnia jest zgodna z filozofią "światło i cień" stosowaną w całej gamie produktów firmy. Dzięki polerowanej i wytrzymałej obudowie producent zapewnia długowieczność, doskonały wygląd oraz trwałość konstrukcji.
Astell&Kern HC2
Astell&Kern HC2 (PEE52) można kupić w dobrych sklepach ze sprzętem audio oraz przetestować w sklepach mp3store oraz HiFiPRO. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 900 złotych.

Specyfikacja Astell&Kern HC2

 • Częstotliwość próbkowania: PCM 32bit/384kHz, natywny DSD256
 • Pasmo przenoszenia: ±0.011dB (20Hz~20kHz) Zbalansowany; ±0,145dB (20Hz~70kHz) Zbalansowany
 • Stosunek sygnału do szumu: 122dB @ 1kHz, zbalansowany
 • Przesłuch: -146dB @ 1kHz, zbalansowany
 • THD+N: 0,0004% @ 1kHz, zrównoważony
 • IMD SMPTE: 0,0003%, 800Hz 10kHz (4:1), zrównoważony
 • Impedancja wyjściowa: 4,4 mm (1,5 omów)
 • Poziom wyjściowy: 4 Vrms
 • Wyjście audio: zbalansowane 4,4 mm
 • Materiał: aluminium
 • Waga: około 29g
 • Wymiary (SxWxG): Wtyczka USB: 12x21x6,5mm; Korpus: 22,8x60x12,1mm

Źródło: informacja prasowa MIP