gadżety

GIGABAJTY ROZRYWKI

news |

Panasonic informuje o wprowadzeniu do swojej oferty nowej nagrywarki DVD o symbolu DIGA DMR-EH770...

Panasonic informuje o wprowadzeniu do swojej oferty nowej nagrywarki DVD o symbolu DIGA DMR-EH770. Cechą charakterystyczną DMR-EH 770 jest wbudowany dysk twardy o pojemności 400 GB, który pozwala połączyć multimedialną rozrywkę z wygodą nagrywania programów i filmów telewizyjnych. Urządzenie oferuje współpracę z telewizorami VIERA za pośrednictwem funkcji VIERA Link, odtwarzanie plików MP3 i JPEG przez łącze USB oraz łatwe kopiowanie płyt CD na dysk twardy. DIGA nagrywa i odtwarza obraz wysokiej rozdzielczości dzięki konwersji obrazu do formatu Full-HD.
INFO http://www.panasonic.plPełna wersja komunikatu prasowego


400 gigabajtów rozrywki na całego – nowa nagrywarka Panasonic
Nowa nagrywarka DVD DIGA DMR-EH770 dzięki wbudowanemu twardemu dyskowi o pojemności
400 GB*, łączy multimedialną rozrywkę z wygodą nagrywania programów i filmów telewizyjnych
Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, wprowadza na rynek nową nagrywarkę DVD z serii DIGA, która posiada wbudowany dysk twardy o pojemności 400 GB*. Nowe urządzenie oferuje współpracę z telewizorami VIERA za pośrednictwem funkcji VIERA Link, odtwarzanie plików mp3 i JPEG przez łącze USB oraz łatwe kopiowanie płyt CD na dysk twardy. DIGA DMR-EH770 nagrywa i odtwarza obraz wysokiej rozdzielczości dzięki konwersji obrazu “do góry” do formatu Full-HD.
W modelu DMR-EH770 wbudowany terminal USB pozwala podłączyć urządzenie zewnętrze za pomocą uniwersalnego łącza USB. Dzięki temu, można oglądać fotografie cyfrowe na ekranie telewizora albo zapisać je na dysku twardym. DMR-EH770 pozwala też na odtwarzanie muzyki w formacie mp3, którą można nagrać na wbudowany dysk twardy z zewnętrznego odtwarzacza, lub bezpośrednio z płyt CD. Dzięki bardzo dużemu dyskowi twardemu o pojemności 400 GB*, ta nowa nagrywarka jest pojedynczym, uniwersalnym urządzeniem, dzięki któremu użytkownicy mogą cieszyć się odtwarzaniem zarówno zdjęć, muzyki, jak i filmów.
Nagrywarka DMR-EH770 jest wyposażona w złącze HDMI, dzięki któremu możliwe jest podłączenie kompatybilnych urządzeń za pomocą pojedynczego kabla. Opatentowany interfejs VIERA Link oferuje pełną współpracę z innymi urządzeniami audio-video. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość sterowania nagrywarką DIGA i podłączonym do niej telewizorem VIERA za pomocą jednego pilota. Dzięki temu można uzyskać dostęp do najczęściej używanych funkcji, korzystając z pilota. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Link na pilocie, aby wyświetlić menu DIGA bezpośrednio z poziomu menu VIERA Link np. w celu odtworzenia płyty DVD albo ustawienia parametrów nagrywania. Ponadto DMR-EH770 oferuje najwyższą jakość obrazu łącząc inteligentną technologię konwersji i/p z technologią konwersji “w górę” do formatu full-HD. Dzięki temu DIGA zapewnia najwyższą jakość filmów DVD oraz programów telewizyjnych wyświetlanych na telewizorach Full-HD.
Nagrywarka DVD DIGA DMR-EH770 – kluczowe funkcje
Terminal USB do odtwarzania treści multimedialnych
Nagrywarka DMR-EH770 wyposażona jest w terminal USB, który znajduje się na przednim panelu. Można do niego podłączyć urządzenie pamięciowe USB, aby odtwarzać muzykę w formacie mp3. Tytuły utworów wyświetlane są na ekranie telewizora, co znacznie ułatwia ich wybór. Można również oglądać fotografie na dużym ekranie oraz zapisywać je na płycie DVD albo na wbudowanym dysku twardym.
Serwer muzyczny z dyskiem o pojemności 400GB* (kopiowanie CD)
Nagrywarka DMR-EH770, dzięki dużemu 400-gigabajtowemu dyskowi twardemu, pozwala na przegranie domowej kolekcji płyt CD. Dane audio nagrywane są w liniowym formacie PCM, dzięki czemu jakość dźwięku pozostaje niezmieniona w stosunku do jakości muzyki zapisanej na płytach CD. Po zapisaniu całej kolekcji na dysku twardym nie trzeba już szukać ulubionych płyt, ani wkładać ich do odtwarzacza, aby posłuchać muzyki.
Wysoka jakość obrazu i dźwięku
DIGA łączy inteligentne technologie konwersji i/p oraz konwersji “w górę”, aby zapewnić doskonałą jakość obrazu 1080p na szerokoekranowych odbiornikach HDTV. Inteligentna konwersja i/p oparta jest na technologii Precise Pixel Generation, która obejmuje trzy funkcje: opartą na pikselach adaptacyjną korekcję ruchu, przetwarzanie diagonalne oraz wykrywanie i przetwarzanie 2:2. Aby uzyskać lepszy jakościowo i bardziej naturalny efekt, DIGA tworzy każdy piksel poprzez błyskawiczne przeliczenie ośmiu pikseli znajdujących się po lewej i prawej stronie oraz ośmiu pikseli znajdujących się poniżej i powyżej. Zapewnia to niezwykle naturalny obraz video o wysokiej rozdzielczości.
Poza doskonałym obrazem, model DMR-EH770 dzięki 192-kilohercowemu, 24-bitowemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu oferuje czysty, wiernie odwzorowany dźwięk. Ponadto DMR-EH770 używa kondensatorów elektrolitycznych SILMIC, które są wytwarzane przez Elna Co. Ltd., cenionego producenta kondensatorów i płytek drukowanych. Kondensatory te zawierają papier elektrolityczny z włókien jedwabnych, który jest niezwykle odporny na wibracje.
Aby uzyskać najwyższą możliwą jakość dźwięku, uwzględniono też środowisko odtwarzania. Specjalny amortyzator zainstalowany został bliżej dysku twardego niż w poprzednich modelach, aby wytłumić wibracje i zapobiec rezonowaniu z obudową. Unikatowa technologia Panasonic, która optymalizuje szybkość wentylatora, pozwoliła znacznie obniżyć poziom jego szumu, a w konsekwencji wyciszyć całe urządzenie. Dzięki specjalnemu amortyzatorowi oraz ograniczonemu szumowi wentylatora nagrywarka DIGA cechuje się niezwykle niskim poziomem generowanego hałasu – zaledwie 30 dBA.

Łatwa obsługa
VIERA Link1 oferuje obecnie nową funkcję: menu telewizora przełącza się na menu DIGA, aby ułatwić obsługę nagrywarki. Na przykład, aby odtworzyć uprzednio zarejestrowany program albo zaplanować nagranie podczas oglądania telewizji, wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Link1. Menu telewizora automatycznie przełączy się na menu VIERA Link1. Po wybraniu opcji “Nagrywarka DVD” z menu można skorzystać z funkcji odtwarzania albo zaplanować nagranie programu.
Bezpośrednia nawigacja2
Aby obejrzeć zarejestrowaną treść, wystarczy wyświetlić menu DIGA na ekranie i wybrać opcję “Playback”. Na ekranie pojawią się miniatury zarejestrowanych programów. Po wybraniu żądanej miniatury natychmiast rozpocznie się odtwarzanie.
Nagrywanie2
Aby zaprogramować nagrywarkę DIGA do rejestracji programu telewizyjnego, należy wybrać opcję “Recording” z menu DIGA. Następnie wystarczy wybrać żądany kanał i określić czas nagrywania.
1 Nie można używać kabli niezgodnych ze standardem HDMI. Zalecane są kable HDMI firmy Panasonic.
2 Ta funkcja jest dostępna w nagrywarkach DIGA używanych z płaskimi telewizorami Panasonic wprowadzonymi na rynek w 2007 roku.
Cechy nagrywarki Panasonic DIGA DMR-EH770
1. Inteligentna konwersja i/p oraz konwersja “do góry” (1080p)
2. Złącze VIERA Link i proste połączenie HDMI
3. Rozrywka multimedialna – odtwarzanie mp3/JPEG, wyświetlanie JPEG z wykorzystaniem terminalu USB oraz serwer muzyki z dyskiem twardym o pojemności 400GB* (kopiowanie CD)
Wysoka jakość obrazu
• Zwiększanie rozdzielczości (up-conversion) do 1080p z HDMI
• Inteligentna konwersja obrazu i/p.
• Rozdzielczość pozioma 2 x LP (500 linii)
• Naturalna gradacja 4x
• Skanowanie progresywne
• Długi czas nagrywania z wysoką jakością (8-godzinny tryb EP: 710 godzin)
• Obsługa w czasie rzeczywistym zmiennej gęstości bitowej

Łatwa obsługa
• VIERA Link (jednodotykowe odtwarzanie, dostęp do menu DIGA, bezpośrednia nawigacja i nagrywanie za pomocą pilota od telewizora) oraz proste połączenie HDMI
• Nagrywanie i odtwarzanie wielu formatów (dyski DVD-RAM1, DVD-R1 2, DVD-R DL1 2 3 , DVD-RW1 2, +R, +R DL3, +RW).
• Szybki start — 1 sekunda do nagrywania i wyświetlenia przewodnika po programach 4 [tylko dysk twardy i DVD-RAM]
• Automatyczny wybór nośnika [dysk twardyÛpłyta DVD]
• Automatyczna finalizacja płyt DVD
• Bezpośrednia nawigacja do szybkiego, łatwego wyszukiwania
• Funkcje przesunięcia czasowego [tylko dysk twardy i DVD-RAM]
Styl życia
• Odtwarzanie mp3/JPEG i zapisywanie JPEG za pomocą terminala USB
• Serwer muzyczny z dyskiem twardym o pojemności 400 GB* (kopiowanie CD)
• Automatyczne nagrywanie DV (dyski DVD-RAM1, DVD-R1 2, DVD-RW1 2, +R, +RW) i tworzenie list odtwarzania5
Wysoka jakość dźwięku
• Nagrywanie dźwięku w trybie SP z gęstością 384 Kb/s
• Przetwornik analogowo-cyfrowy 192 KHz/24 bity
• Elektrolityczny kondensator SILMIC
• Optyczne wyjście cyfrowe (50Mb/s)
• Amortyzator dysku twardego do tłumienia wibracji
• Technologia sterowania wentylatorem zapewniającą cichą pracę
Inne użyteczne funkcje
• Kopiowanie z dysku twardego z maksymalną szybkością 75x6
• Szybki podgląd (x1.3) [tylko dysk twardy HDD i DVD-RAM]
• Jednodotykowe rejestrowanie i odtwarzanie
• Odtwarzanie DivX 7
• Obsługa list odtwarzania
• Wbudowany dwukanałowy dekoder Dolby Digital / DTS
• Ręczne przewijanie
• Zaawansowany system VSS
• Uniwersalny GUI (graficzny interfejs użytkownika)
• Możliwość nagrywania CPRM

* GB = miliard bajtów. Użyteczna pojemność jest mniejsza.
1 W tym płyty DVD zgodne z CPRM.
2 Rejestrowanie jest możliwe tylko w formacie DVD-Video.
3 Nie można bezpośrednio nagrywać na płytach DVD-R DL ani +R DL. Trzeba nagrać wideo na dysku, a następnie skopiować je na płytę.
4 Kiedy nagrywarka jest podłączona do telewizora przez 21-stykowe gniazdo Scart, Component Video, Video lub S-Video. Kiedy zasilanie jest włączone, nagrywanie rozpoczyna się po jednej sekundzie od naciśnięcia przycisku REC. Jeśli przycisk GUIDE zostanie naciśnięty, kiedy urządzenie jest wyłączone, elektroniczny przewodnik po programach (Electronic Program Guide, EPG) pojawia się w ciągu niecałej sekundy (tryb szybkiego startu)
5 Tylko podczas nagrywania na DVD-RAM lub dysk twardy
6 Nagrywanie z dysku twardego na płytach DVD-RAM, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, +R, +R DL, +R RW niezgodnych z CPRM jest niemożliwe w przypadku filmów, dla których dozwolona jest tylko jedna generacja rejestrowania. Podczas zapisywania tych obrazów na płycie DVD-RAM usuwany jest oryginalny obraz z dysku twardego.
7 Produkt ma oficjalny certyfikat DivX Certified. Odtwarza wszystkie wersje wideo DivX (w tym DivX6. DivX , DivX Certified oraz związane z nimi logo są znakami towarowymi DivX , Inc. używanymi na licencji.