gadżety

PANASONIC SC-HC40 DESIGNERSKI SYSTEM AUDIO

news |

Panasonic prezentuje elegancki zestaw audio SC-HC40 służący nie tylko jako odtwarzacz muzyki z płyt CD

Panasonic prezentuje elegancki zestaw audio SC-HC40 służący nie tylko jako odtwarzacz muzyki z płyt CD i zewnętrznych nośników pamięci, ale również jako zestaw głośnomówiący dla iPhone’a.
Jeszcze w kwietniu oferta Panasonic na rynek polski zostanie wzbogacona o smukły, designerski system audio SC-HC40. Model ten można zamocować na ścianie. Zapewnia bezprzewodową łączność z iPhonem, co umożliwia odtwarzanie nagranej na nim muzyki oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej bez konieczności dokowania go w stacji. Urządzenie może odtwarzać pliki muzyczne (w tym mp3), zgromadzone na płytach CD, pamięciach masowych USB oraz na odtwarzaczu iPod, czy iPhone. Dodatkowo model SC-HC40 wyposażony został w tuner radiowy. Panasonic SC-HC40 posiada funkcjonalność stacji dokującej dla odtwarzacza iPod. Komfort współpracy z telefonami iPhone zapewnia zastosowanie modułu Bluetooth. Łączność z zestawem przez Bluetooth eliminuje również konieczność zdejmowania iPhone z zestawu przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Jeśli jednak urządzenie jest w stacji dokującej w momencie otrzymania połączenia przychodzącego, SC-HC40 przełącza muzykę na dźwięk dzwonka telefonu, umożliwiając odebranie połączenia poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Od tego momentu rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem głośników
i zintegrowanego z urządzeniem mikrofonu. Zakończenie rozmowy, podobnie jak jej rozpoczęcie, możliwe jest poprzez wybór odpowiedniego przycisku na pilocie. Zastosowanie modułu Bluetooth umożliwia również odtwarzanie muzyki, z większości kompatybilnych z modułem telefonów komórkowych czy komputerów osobistych (wymagana zgodność tych urządzeń z A2DP - Advanced Audio Distribution Profile). Za jakość doznań audio w systemie Panasonic SC-HC40 odpowiada zestaw głośników o całkowitej mocy 40W. Zastosowane tu dwa głośniki wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań audio:
· Membrany głośników wykonane zostały z ulepszonego materiału bambusowego o niskiej gramaturze (0,35g/cm³), który pozwolił na zwiększenie ich sztywności i szybkości reakcji oraz na minimalizację zakłóceń akustycznych.
· Ważnym usprawnieniem w emisji dźwięków jest również zastosowanie nowej konstrukcji gumowych krawędzi głośników. Mocowanie membran w specjalnych szczelinach w gumie zapewnia optymalne, symetryczne ich zamocowanie. Odpowiada to za linearny ruch głośników oraz bardziej dokładną reprodukcję tonową.
· Podwójne radiatory pasywne, które umieszczono z tyłu i z przodu głośników, eliminują wibracje powstające w ich wnętrzu. W połączeniu z nową konstrukcją gumowych krawędzi głośników, rozwiązanie to pozwala na dostarczenie mocnych i czystych dźwięków basowych bez zakłóceń.
· Dalsze usprawnienie emisji tonów umożliwiła nowa konstrukcja głośników, w której zastosowano dodatkowy magnes neodymowy, zwiększoną powierzchnię strumienia magnetycznego, jak i dodatkowy pierścień miedziowy. Zapewnia to większą precyzję ruchu membrany głośnika oraz redukcję zakłóceń, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości (50% redukcji zakłóceń przy 100Hz).
Cena Panasonic SC-HC40 ustalona została na 1.070 zł
INFO http://www.panasonic.pl