kino domowe

AMPLITUNER Z ODTWARZACZEM BD/DVD DENON S-5BD

news |

Firma Denon wprowadziła do sprzedaży amplituner kina domowego HD z wbudowanym odtwarzaczem płyt

Firma Denon wprowadziła do sprzedaży amplituner kina domowego HD z wbudowanym odtwarzaczem płyt Blu-ray/DVD i HDMI 1.4 oznaczony symbolem S-5BD. Już podczas swojej premiery, która miała miejsce na targach CES 2010, S-5BD otrzymał nagrodę International CES Innovations 2010 Design and Engineering Awards.
Założeniem projektantów było umieszczenie wysokiej jakości komponentów odpowiedzialnych za obraz i dźwięk HD w jednej, eleganckiej obudowie. Wzmacniacz 5.1 o mocy 75W na kanał, który zbudowano na bazie audiofilskich elementów, obsługuje dwie niezależne strefy audio-wideo, a odtwarzacz płyt Blu-ray/DVD zbudowano na bazie elementów zastosowanych wcześniej w wysokiej klasy odtwarzaczach, łącznie z referencyjnym DVD-A1UD. Na uwagę zasługuje fakt, że S-5BD jest jednym z pierwszych urządzeń na świecie, w którym zastosowano HDMI 1.4 ze zwrotnym kanałem audio.
Zaawansowany, automatyczny setup sam wykryje liczbę głośników oraz ich charakterystykę, dopasowując tryb pracy wzmacniaczy tak, aby osiągnąć najlepsze brzmienie czy to w konfiguracji 2.0, czy 5.1. System obsługuje wszystkie standardy dźwięku łącznie z Dolby Pro Logic IIz i Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio. S-5BD wyposażono w audiofilski procesor AL24 oraz Compressed Audio Restorer podnoszący jakość muzyki MP3 czy WMA. Ma możliwość bezpośredniego podłączenia iPoda/iPhone’a. Korzysta z technologii Audyssey MultEQ dbającej o dopasowanie systemu do akustyki pomieszczenia oraz w systemy Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ poprawiające jakość odtwarzanego materiału.
S-5BD wyposażono w przednie wejście HDMI 1.4 (z tyłu dodatkowe dwa wejścia), slot na karty SD oraz port USB do podłączenia pamięci, dysku czy odtwarzacza iPod. Wszystkie te zaawansowane funkcje możemy obsługiwać przez intuicyjne graficzne menu ekranowe. Urządzenie trafi do sprzedaży w kwietniu 2010 r. w sugerowanej cenie 7.900zł.
INFO http://www.horn.pl