kino domowe

TELEWIZORY 3D FIRMY LG

news |

Koreański gigant LG Electronics nie zamierza ustępować pola firmie Panasonic w rozwijaniu technologii 3D i ma bardzo ambitne plany na rok 2010

Koreański gigant LG Electronics nie zamierza ustępować pola firmie Panasonic w rozwijaniu technologii 3D i ma bardzo ambitne plany na rok 2010 – chce jako pierwszy wprowadzić do sprzedaży w Europie telewizory w technologii 3D o przekątnej od 42 do 72 cali. I chyba nie są to zwykłe przechwałki, gdyż panele 3D LG są w Korei dostępne już od sierpnia 2009 roku!
Zakładana globalna sprzedaż 400.000 telewizorów w roku 2010 i kolejnych 3,4 mln sztuk w roku 2011 ma zapewnić firmie pozycję lidera producentów zestawów kina domowego 3D. Rynkowy sukces ma LG zagwarantować m.in. innowacyjna linia telewizorów o nazwie INFINIA. Charakteryzuje się ona zastosowaniem najnowszej technologii obrazu Full LED 3D, połączeń bezprzewodowych oraz dostępem do treści online. Jest to w tej chwili pierwsza na rynku linia posiadająca najcieńszy na świecie panel LCD o głębokości zaledwie 2,6mm oraz niespotykaną dotychczas stylistykę Borderless™, w której ramka otaczająca ekran jest praktycznie niewidoczna, co ma wzmocnić efekt 3D.
Na rynek polski już w kwietniu br. trafią pierwsze telewizory LCD z technologią 3D i, co ważne, będą oferowane w bardzo przystępnych cenach. Natomiast kolejne modele mają się pojawiać na rynku sukcesywnie, wraz z poszerzaniem oferty firmy.
INFO http://pl.lge.com