gadżety

Audio Pro G10

news |
niezdefiniowano - Audio Pro G10

Sterowany głosowo najnowszy głośnik bezprzewodowy Audio Pro G10 z asystentem Google i AirPlay 2 poszerzył ofertę firmy dystrybucyjnej Audio Klan.

W odpowiedzi na rosnącą ze strony użytkowników chęć korzystania z AirPlay 2 i Google Cast, utytułowany szwedzki producent urządzeń audio, firma Audio Pro, prezentuje niesamowity, całkowicie nowy głośnik Audio Pro G10.– Chociaż już od kilku lat oferujemy rozbudowaną funkcjonalność multiroom poprzez naszą obecną gamę głośników, klienci oczekują także obsługi AirPlay 2 i Google Cast – mówi Jens Henriksen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Audio Pro.

– Pomimo to, że cały czas tworzymy głośniki z tą kompatybilnością, postanowiliśmy w pełni zintegrować funkcję asystenta Google, umożliwiając użytkownikom wygodne głosowe sterowanie dźwiękiem, po prostu mówiąc do urządzenia. Rezultatem jest Audio Pro G10 – dodaje Jens Henriksen.

Audio Pro G10

– Już wcześniej z powodzeniem oferowaliśmy ten poziom kontroli głosowej za pomocą niezwykle cenionego modelu Addon C5A, wyposażając go w obsługę Amazon Alexa – wyjaśnia Jens Henriksen.

– Teraz staramy się jeszcze bardziej dostosować do potrzeb, z którymi spotykamy się obecnie na wielu rynkach i docierać do użytkowników, którzy preferują platformę Google w porównaniu z Amazonem. Dzięki wbudowanym funkcjom Google Cast, G10 umożliwia stworzenie systemu multiroom z innymi głośnikami Google Cast. Rozwiązanie to pozwala głosowo sterować grupą lub wszystkimi głośnikam obsługującymi Cast i obecnymi w domu, nawet jeśli nie mają one wbudowanej funkcji asystenta Google – mówi Jens Henriksen.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom G10 jest niezwykle łatwy do ustawienia w domu lub w dowolnym innym miejscu. Urządzenie można także zamocować na ścianie lub nowoczesnej szynie sufitowej, co jest unikatowym rozwiązaniem na rynku.

Audio Pro G10

– Oczywiście funkcja sterowania głosem pomaga wykorzystać taki montaż, ale myśleliśmy o tym rozwiązaniu już od jakiegoś czasu. Elektryczne szyny stosowane są w instalacjach publicznych od wielu lat, głównie do łączenia i rozmieszczania oświetlenia. Zaczęliśmy jednak obserwować wyraźny trend także coraz mocniej widoczny w sektorze wykończeniowym domowych wnętrz. Wraz z zaprojektowaniem tego urządzenia całkowicie naturalnym dla nas wydawało się przetestowanie reakcji rynku na ten nowy, innowacyjny typ instalacji audio. Mamy bogate doświadczenie w odniesieniu do głośników montowanych na szynach, ale jak na razie wyłącznie w biznesowym segmencie przy instalacjach w hotelach, restauracjach, sklepach, itd. Wierzymy, że wkrótce także i prywatni użytkownicy będą coraz częściej chcieli montować tego typu głośniki w swojej przestrzeni życiowej – kończy Jens Henriksen.

Audio Pro idzie dalej i standardowo zapewni integrację Google Cast i AirPlay 2 w przyszłych produktach. Oczywiście firma zachowuje również własny system multiroom jako alternatywę dla tych, którzy preferują to rozwiązanie.

Audio Pro G10

Kluczowe funkcje Audio Pro G10:

 • Sterowanie głosowe za pomocą asystenta Google pozwala zarządzać odtwarzaniem dźwięku bez użycia rąk. Ponadto G10 może pomóc przy ponad milionie zadań i pytań.
 • AirPlay 2 i Google Cast pozwalają stworzyć system multiroom z innymi głośnikami obsługującymi AirPlay 2 i Google Cast.
 • Możliwość zamocowania głośnika na ścianie lub suficie pozwala zachować porządek na blatach mebli.

Specyfikacja Audio Pro G10:

 • Rodzaj: bezprzewodowy głośnik multiroom
 • Wzmacniacz: cyfrowy Class D o mocy 52 W
 • Przetwornik wysokotonowy: 1 × 31 mm BMR
 • Przetwornik niskotonowy: 1 × 76 mm o długim skoku
 • Membrany bierne: 2 × 114 mm
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 20 000 Hz
 • Częstotliwość zwrotnicy: 300 Hz
 • Wymiary W × S × G: 193 × 140 × 140 mm
 • Wejścia: Wi-Fi, Bluetooth 4.2, Aux 3,5 mm
 • Łączność Wi-Fi: 802.11 b/g/n/ac, 2,4/5 GHz
 • Wspierane formaty audio: MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless
 • Zużycie energii tryb czuwania/włączony: 1,9 W/3,1 W

Źródło: informacja prasowa Audio Klan