s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Audio Pro G10

news |
niezdefiniowano - Audio Pro G10

Sterowany głosowo najnowszy głośnik bezprzewodowy Audio Pro G10 z asystentem Google i AirPlay 2 poszerzył ofertę firmy dystrybucyjnej Audio Klan.

W odpowiedzi na rosnącą ze strony użytkowników chęć korzystania z AirPlay 2 i Google Cast, utytułowany szwedzki producent urządzeń audio, firma Audio Pro, prezentuje niesamowity, całkowicie nowy głośnik Audio Pro G10.

– Chociaż już od kilku lat oferujemy rozbudowaną funkcjonalność multiroom poprzez naszą obecną gamę głośników, klienci oczekują także obsługi AirPlay 2 i Google Cast – mówi Jens Henriksen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Audio Pro.
– Pomimo to, że cały czas tworzymy głośniki z tą kompatybilnością, postanowiliśmy w pełni zintegrować funkcję asystenta Google, umożliwiając użytkownikom wygodne głosowe sterowanie dźwiękiem, po prostu mówiąc do urządzenia. Rezultatem jest Audio Pro G10 – dodaje Jens Henriksen.
Audio Pro G10
– Już wcześniej z powodzeniem oferowaliśmy ten poziom kontroli głosowej za pomocą niezwykle cenionego modelu Addon C5A, wyposażając go w obsługę Amazon Alexa – wyjaśnia Jens Henriksen.
– Teraz staramy się jeszcze bardziej dostosować do potrzeb, z którymi spotykamy się obecnie na wielu rynkach i docierać do użytkowników, którzy preferują platformę Google w porównaniu z Amazonem. Dzięki wbudowanym funkcjom Google Cast, G10 umożliwia stworzenie systemu multiroom z innymi głośnikami Google Cast. Rozwiązanie to pozwala głosowo sterować grupą lub wszystkimi głośnikam obsługującymi Cast i obecnymi w domu, nawet jeśli nie mają one wbudowanej funkcji asystenta Google – mówi Jens Henriksen.
Dzięki swoim niewielkim rozmiarom G10 jest niezwykle łatwy do ustawienia w domu lub w dowolnym innym miejscu. Urządzenie można także zamocować na ścianie lub nowoczesnej szynie sufitowej, co jest unikatowym rozwiązaniem na rynku.
Audio Pro G10
– Oczywiście funkcja sterowania głosem pomaga wykorzystać taki montaż, ale myśleliśmy o tym rozwiązaniu już od jakiegoś czasu. Elektryczne szyny stosowane są w instalacjach publicznych od wielu lat, głównie do łączenia i rozmieszczania oświetlenia. Zaczęliśmy jednak obserwować wyraźny trend także coraz mocniej widoczny w sektorze wykończeniowym domowych wnętrz. Wraz z zaprojektowaniem tego urządzenia całkowicie naturalnym dla nas wydawało się przetestowanie reakcji rynku na ten nowy, innowacyjny typ instalacji audio. Mamy bogate doświadczenie w odniesieniu do głośników montowanych na szynach, ale jak na razie wyłącznie w biznesowym segmencie przy instalacjach w hotelach, restauracjach, sklepach, itd. Wierzymy, że wkrótce także i prywatni użytkownicy będą coraz częściej chcieli montować tego typu głośniki w swojej przestrzeni życiowej – kończy Jens Henriksen.
Audio Pro idzie dalej i standardowo zapewni integrację Google Cast i AirPlay 2 w przyszłych produktach. Oczywiście firma zachowuje również własny system multiroom jako alternatywę dla tych, którzy preferują to rozwiązanie.
Audio Pro G10

Kluczowe funkcje Audio Pro G10:

 • Sterowanie głosowe za pomocą asystenta Google pozwala zarządzać odtwarzaniem dźwięku bez użycia rąk. Ponadto G10 może pomóc przy ponad milionie zadań i pytań.
 • AirPlay 2 i Google Cast pozwalają stworzyć system multiroom z innymi głośnikami obsługującymi AirPlay 2 i Google Cast.
 • Możliwość zamocowania głośnika na ścianie lub suficie pozwala zachować porządek na blatach mebli.

Specyfikacja Audio Pro G10:

 • Rodzaj: bezprzewodowy głośnik multiroom
 • Wzmacniacz: cyfrowy Class D o mocy 52 W
 • Przetwornik wysokotonowy: 1 × 31 mm BMR
 • Przetwornik niskotonowy: 1 × 76 mm o długim skoku
 • Membrany bierne: 2 × 114 mm
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 20 000 Hz
 • Częstotliwość zwrotnicy: 300 Hz
 • Wymiary W × S × G: 193 × 140 × 140 mm
 • Wejścia: Wi-Fi, Bluetooth 4.2, Aux 3,5 mm
 • Łączność Wi-Fi: 802.11 b/g/n/ac, 2,4/5 GHz
 • Wspierane formaty audio: MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless
 • Zużycie energii tryb czuwania/włączony: 1,9 W/3,1 W

Źródło: informacja prasowa Audio Klan