s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Koss BT740iQZ, BT330i i TWS150i

news |
niezdefiniowano - Koss BT740iQZ, BT330i i TWS150i

W sprzedaży pojawiły się trzy nowe modele słuchawek firmy Koss, wśród których znajdziemy konstrukcję z układem aktywnej redukcji hałasu Quiet Zone.

Trzy modele: BT740iQZ, BT330i, TWS150i, trzy wspólne cechy – łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0, wygoda użytkowania i bardzo dobra jakość dźwięku. Za pośrednictwem tych trzech nowości Koss odpowiada na potrzeby wszystkich miłośników słuchawek, zarówno tych szukających konstrukcji wokółusznych i wyposażonych w układ QZ (Quiet Zone), jak i modeli nausznych bądź prawdziwie bezprzewodowych dousznych.
Koss BT740iQZ

Koss BT740iQZ

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją spośród trzech nowości firmy Koss są wokółuszne słuchawki BT740iQZ. Model łączy komfort użytkowania i zalety łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0 z korzyściami, jakie zapewnia układ aktywnej redukcji hałasu Quiet Zone. Dzięki tej kombinacji użytkownik może cieszyć się niesamowitą swobodą korzystania ze słuchawek, niezależnie od tego, gdzie akurat przebywa i równocześnie cieszyć się fantastycznym brzmieniem muzyki, z wszystkimi jej detalami.

Aby uzyskać oczekiwany poziom jakości dźwięku, projektanci Koss zastosowali 40-milimetrowe przetworniki. W połączeniu z wokółuszną konstrukcją BT740iQZ pozwalają odizolować się od hałaśliwego otoczenia, tworząc fantastyczne środowisko pracy po aktywowaniu układu QZ. Komfort użytkowania zwiększają wbudowane przyciski do obsługi słuchawek oraz mikrofon. Dzięki nim użytkownik może zarządzać odtwarzaniem muzyki, a także korzystać z BT740iQZ jak z wysokiej klasy zestawu słuchawkowego dla swojego smartfona, umożliwiając odbieranie/kończenie połączeń telefonicznych.
Projektanci zadbali również o to, aby użytkownik nie musiał obawiać się braku dostępu do muzyki spowodowanego szybko rozładowującą się baterią. Wbudowany akumulator po jego pełnym naładowaniu zapewnia energię na ponad 12 godzin słuchania muzyki i prowadzenia rozmów telefonicznych. Użytkownicy, którzy korzystają z urządzeń z systemem iOS mogą sprawdzać poziom naładowania baterii słuchawek wprost na swoich urządzeniach.
Koss BT330i

Koss TWS150i

Na przeciwległym biegunie, w porównaniu z BT740iQZ, znajduje się druga z nowości – słuchawki TWS150i. To niezwykle kompaktowa i wygodna w użytkowaniu konstrukcja, która urzeczywistnia ideę całkowicie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Model ten doskonale sprawdza się w miejskim otoczeniu, gdzie oprócz bardzo dobrej jakości brzmienia liczą się także niewielkie rozmiary, brak przewodów i skuteczna izolacja od dźwięków otoczenia.
Mimo swoich niewielkich rozmiarów TWS150i wyposażone są w akumulator, który umożliwia słuchanie muzyki przez ponad pięć godzin. Po zużyciu całego zapasu energii wystarczy umieścić słuchawki w dostarczanym wraz z nimi etui, który pełni także rolę powerbanku. Dzięki niemu czas pracy TWS150i wydłuża się do ponad 25 godzin.
Koss TWS150i

Koss BT330i

Nauszne słuchawki BT330i łączą zalety dwóch ww. nowości Koss. Model ten można polecić użytkownikom, którzy preferują mniejsze, a tym samym lżejsze konstrukcje (270 g w przypadku BT330i) i nie potrzebują układu redukcji hałasu, ale z różnych względów nie mogą przekonać się do słuchawek dousznych.
Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 30-milimetrowym przetwornikom. Podobnie jak modele BT740iQZ oraz TSW150i, słuchawki BT330i wykorzystują łączność Bluetooth 5.0 i dzięki wbudowanemu mikrofonowi umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych.
W modelu BT330i zastosowano akumulator pozwalający na ponad 12 godzin pracy słuchawek, zarówno odtwarzania muzyki, jak i prowadzenie rozmów telefonicznych. Tak jak w pozostałych dwóch nowościach użytkownik może sprawdzić poziom naładowania baterii wprost z urządzenia z systemem iOS. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez kabel dostarczany wraz ze słuchawkami. Dodatkowo BT330i wyposażone są w odłączany przewód audio.

Ceny i dostępność

Wszystkie trzy nowości firmy Koss są już dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu BT740iQZ wynosi 699 zł, słuchawki BT330i kosztują 219 zł, a za całkowicie bezprzewodowe TWS150i trzeba zapłacić 349 zł.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan