s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H

news |
niezdefiniowano - Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H

Opierając się na uznanej i wielokrotnie nagradzanej serii AVR z serii X, firma Denon zaprezentowała nowe amplitunery i wzmacniacze AV 8K: AVC-X6700H, AVC-X4700H, AVC-X3700H i AVR-X2700H (DAB+).

Wprowadzając nowe urządzenia gotowe do obsługi 8K, Denon celebruje także 110 rocznicę istnienia marki. Przez cały czas działalności firma znajdowała się w czołówce najbardziej innowacyjnych producentów, a wprowadzenie standardu 8K to kolejny ekscytujący rozdział w historii marki. 8K oferuje ekscytujące możliwości, a nowe urządzenia AV z serii X zapewniają kompletny pakiet nowych funkcji, które entuzjaści kina domowego, melomani i gracze mogą wykorzystać od zaraz.

Przygotowanie kina domowego do obsługi urządzeń 8K w przyszłości, w tym eARC i HDR10+, oraz natychmiastowy dostęp do funkcji 4k/120Hz z VRR, QFT, QMS i ALLM dla graczy są kluczowymi cechami nowej linii AVR marki Denon. A wszystko to połączone z uznanym, legendarnym dźwiękiem Denon oraz łatwością użytkowania.

Definiując nowe standardy

Nowe amplitunery AV i wzmacniacze AV Denon serii X zapewniają najlepsze wrażenia kina domowego oraz wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Dzięki niewiarygodnej jakości obrazu i zaawansowanym możliwościom dekodowania dźwięku uzyskanie doznań znanych z sali kinowej we własnym domu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ciesz się filmami i programami TV z oszałamiającą jakością obrazu dzięki dedykowanemu wejściu HDMI "8K", które umożliwia obsługę sygnału 8K/60Hz oraz 4K/120Hz, wsparcie nowych formatów HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, oraz zupełnie nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), która pozwala na natychmiastową zmianę rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Aby uzyskać wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, najnowsze modele z serii X nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.
Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H

Z myślą o graczach

Kilka nowych funkcji zapewnia graczom przewagę, w tym ostra jak brzytwa jakość obrazu 4K/120Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), aby zniwelować rozrywanie klatek i poprawić ogólną precyzję. Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki trybowi Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), z których każdy ma na celu zmniejszenie opóźnień i poprawę wyników. Zobacz wroga zanim on zobaczy Ciebie, z oszałamiającą jakością obrazu 8K.
Nowe urządzenia Denon z serii X mogą również skalować istniejące treści HD i 4K do 8K dzięki czemu większe grono osób może doświadczyć mocy rozdzielczości 8K.

Streaming filmów z najlepszą jakością dźwięku

Nowe urządzenia z serii X marki Denon nadal obsługują kanał zwrotny audio eARC, który zapewnia transfer nieskompresowanego i kodowanego obiektowo dźwięku z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI. Telewizory odtwarzają obraz bezpośrednio z aplikacji telewizyjnych w najlepszej dostępnej jakości - 4K lub 8K - podczas gdy amplituner określa najlepszy dostępny format dźwięku surround do dekodowania.
Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H
Dzięki eARC i najnowszej łączności HDMI do 8K Ultra HD, nowe amplitunery i wzmacniacze AV z serii X zapewniają bezproblemowe połączenie z nowoczesnymi telewizorami 8K, urządzeniami do streamingu, konsolami do gier i innymi odtwarzaczami multimedialnymi.

DTS:X Pro

Modele Denon AVC-X6700H i AVC-X4700H obsługują praktycznie wszystkie istniejące formaty dźwięku 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X, IMAX Enhanced i Auro-3D. AVC-X6700H oferuje ponadto obsługę DTS:X Pro, pozwalając użytkownikom korzystać z maksymalnie 13 kanałów dekodowania DTS:X w różnych konfiguracjach głośników, takich jak 7.2.6 lub 9.2.4. Słuchacze mogą również cieszyć się najnowszymi filmami IMAX Enhanced w konfiguracjach głośników 7.2.6 lub 9.2.4 dzięki możliwościom przetwarzania 13.2 kanałów z wykorzystaniem zewnętrznego wzmacniacza. Funkcja DTS:X Pro będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania systemowego jeszcze w tym roku.
AVC-X6700H obsługuje 11 kanałów wzmocnienia z przetwarzaniem 13.2 kanałowym, natomiast AVC-X4700H i AVC-X3700H obsługują do 9 kanałów wzmocnienia i przetwarzanie 11.2 kanałów. AVR-X2700H obsługuje do 7 kanałów wzmocnienia. Dekodowanie Auro-3D jest obsługiwane przez AVC-X6700H i AVC-X4700H. Format IMAX Enhanced jest obsługiwany zarówno przez obydwa amplitunery, jak i AVC-X3700H.
Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H
Denon oferuje teraz także nowy tryb przedwzmacniacza dla AVC-X3700H, AVC-X4700H i AVC-X6700H, wcześniej dostępny tylko w flagowym modelu Denon AVC-X8500H. Tryb przedwzmacniacza zapewnia wyraźniejszą ścieżkę sygnału i większą tolerancję poziomów przesterowania poprzez odłączenie wewnętrznych wzmacniaczy, gdy urządzenie jest wykorzystywane jako procesor AV, a wszystkie głośniki są zasilane przez wzmacniacze zewnętrzne.

Platforma multi room HEOS Built-In do słuchania muzyki

Dzięki platformie HEOS Built-in, AVR-y z serii X mogą bezprzewodowo streamować muzykę do kompatybilnych komponentów HEOS z różnych bezpłatnych i płatnych serwisów streamingowych, w tym Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL i wielu innych. Konsumenci mogą także słuchać ulubionej muzyki bezprzewodowo w dowolnym pomieszczeniu w domu. Odtwarzaj ten sam utwór w każdym pokoju lub wybierz inny utwór dla każdego podłączonego pokoju korzystając z różnych źródeł streamingu. Dodaj głośniki Denon Home do większej liczby pomieszczeń i kontroluj wszystko dzięki aplikacji HEOS. Oprócz platformy HEOS obsługiwane są także Apple AirPlay 2 i Bluetooth. Streaming Apple Music jest możliwy przez AirPlay 2.

Obsługa Roon Tested oraz odtwarzanie muzyki hi-res

AVR z serii X marki Denon mają certyfikat Roon Tested, dzięki czemu użytkownicy mogą na nowo odkrywać muzykę ze swoich bibliotek dzięki zaawansowanemu interfejsowi muzycznemu Roon na komputerach osobistych i urządzeniach inteligentnych. Amplitunery i wzmacniacze AV Denon kompatybilne z Roon Tested można łatwo skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay 2 lub poprzez połączenie z urządzeniem Roon Core. Oprócz streamingu dźwięku w wysokiej rozdzielczości przez sieć każde urządzenie posiada na panelu przednim port USB, który oferuje wygodne odtwarzanie plików audio w formatach MP3 oraz wysokiej rozdzielczości (pliki WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz).
Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H

Intuicyjne sterowanie głosowe

Amplitunery i wzmacniacze AV z serii X marki Denon współpracują z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri, zapewniając łatwe sterowanie za pomocą poleceń głosowych. Słuchacze mogą korzystać z Amazon Alexa do zmiany różnych ustawień, w tym do przełączania źródeł wejściowych dla kilku odtwarzaczy multimedialnych, podczas gdy Google Assistant i Apple Siri mogą być używane do regulacji głośności, przechodzenia do następnego utworu i wiele więcej.

Denon Setup Assistant

Dzięki wizualnemu prowadzeniu użytkownika przez każdy etap procesu konfiguracji, wielokrotnie nagradzany program Denon Setup Assistant ułatwia uruchomienie AVR z serii X i oszczędza czas, aby można było cieszyć się doskonałą jakością dźwięku Denon w kilka chwil po rozpakowaniu pudełka. Ponieważ każde kino domowe jest wyjątkowe, Denon korzysta z wysokiej jakości technologii kalibracji pomieszczenia Audyssey, która automatycznie wykonuje precyzyjne pomiary i optymalizuje wydajność odbiornika, zapewniając najlepsze wrażenia dźwięku 3D dostosowane do indywidualnych właściwości akustycznych pokoju. AVR-X2700H oferuje Audyssey MultEQ XT, podczas gdy reszta nowych AVR-ów zapewnia Audyssey MultEQ XT32, a także subEQ HT do niezależnej kalibracji subwoofera dla bardziej zrównoważonej i kontrolowanej wydajności basu. Aplikacja Audyssey MultEQ Editor jest dostępna w sprzedaży dla tych użytkowników, którzy oczekują jeszcze więcej opcji dostosowywania brzmienia.

Dual Speaker Setup Preset

Modele serii X z roku 2020 obsługują teraz nową funkcję Dual Speaker Setup Preset, która umożliwia użytkownikom przechowywanie i natychmiastowe przełączanie między dwiema konfiguracjami głośników. Na przykład użytkownicy mogą przechowywać jednocześnie rezultat kalibracji Audyssey wykonanej przez odbiornik, jak i samodzielnie dostrojoną krzywą MultEQ lub pasmo przenoszenia dostosowane za pomocą aplikacji Audyssey MultEQ Editor, co pozwala użytkownikom łatwo porównywać różnice i wybierać preferowaną opcję. Słuchacze mogą także wykonywać pomiary Audyssey dla dwóch różnych zestawów głośników, na przykład 2.0 dla słuchania muzyki oraz 5.1.4 dla dźwięku przestrzennego kina domowego.
Denon AVR-X2700H i AVC-X3700H/X4700H/X6700H

Kluczowe cechy AVR serii X (2020):

Wideo oraz HDMI

 • (Nowość) 8K: Zobacz wszystkie szczegóły dzięki rozdzielczości 8K i funkcji skalowania obrazu.
 • (Nowość) 4K/120HHzHHdsfdafjdoapfd ajkofpd Hz: Ciesz się niezwykle płynnym obrazem dzięki obsłudze 4K/120 klatek na sekundę.
 • (Nowość) Variable Refresh Rate (VRR): Zmniejsza lub całkowicie eliminuje opóźnienie, zacinanie i rozrywanie klatek, zapewniając płynniejszą i bardziej szczegółową rozgrywkę.
 • (Nowość) HDR10+: Wykorzystaj w pełni swój telewizor i treści kompatybilne z HDR10+ dzięki funkcji HDR10+.
 • (Nowość) Dynamic HDR: Zoptymalizuj wydajność telewizorów HDR za pomocą Dynamic HDR z dynamicznymi metadanymi, scena po scenie lub klatka po klatce.
 • (Nowość) Quick Media Switching (QMS): Więcej oglądania, mniej czekania. Pożegnaj się z pustym ekranem dzięki Quick Media Switching (QMS).
 • (Nowość) Quick Frame Transport (QFT): Zmniejsz opóźnienia, aby zapewnić płynniejszą rozrywkę pozbawioną lagów.
 • eARC: Ulepszony kanał zwrotny audio obsługuje najnowsze bezstratne i wielowymiarowe formaty audio do transmisji dźwięku bezpośrednio z telewizora do amplitunera AV za pomocą pojedynczego kabla HDMI.
 • Auto Low Latency Mode (ALLM): Tryb obsługiwany przez Xbox One, wymaga kompatybilnego telewizora.
 • Niesamowite kolory: 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR, 3D, oraz BT.2020 zapewniają wyjątkowe kolory, klarowność i kontrast.
 • HDCP 2.3: Obsługa najnowszego standardu ochrony przed kopiowaniem na wszystkich portach HDMI.

Dźwięk oraz formaty Surround

 • (Nowość) DTS:X Pro: Dostępne tylko w modelu AVC-X6700H, DTS:X Pro umożliwia użytkownikom przetwarzanie do 13 kanałów.
 • Formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced oraz Auro 3D.
 • Premium DAC: 32bit AKM DAC umożliwia dekodowanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości.
 • Dźwięk Hi-Res: Możliwość dekodowania plików bezstratnych do 24-bit/192-kHz ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżek DSD 2.8MHz i 5.6MHz za pośrednictwem portu USB na panelu przednim lub urządzeń sieciowych.

Streaming muzyki oraz Smart Home

 • Roon Tested: Uzyskaj więcej z bibliotek muzyki cyfrowej dzięki informacjom o wykonawcach i utworach, które można przeszukiwać.
 • HEOS Built-in: Streaming muzyki przez Wi-Fi oraz technologia audio multi room z kompatybilnymi komponentami. HEOS obsługuje bezpłatne i płatne muzyczne serwisy streamingowe takie jak Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL i wiele innych.
 • AirPlay 2: Użyj AirPlay 2, aby bezprzewodowo przesyłać muzykę Apple do amplitunera AV lub stworzyć grupę z innymi głośnikami kompatybilnymi z AirPlay, aby wypełnić muzyką cały dom.
 • Intuicyjne sterowanie głosowe: Współpracuje z Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri umożliwiając sterowanie muzyką i funkcjami AVR².
 • Bluetooth: Przesyłaj muzykę bezprzewodowo do drugiej strefy lub głośników HEOS za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji HEOS.
 • (Nowość) Bluetooth Transmitter: Słuchaj muzyki przez słuchawki Bluetooth późno w nocy. Dźwięk może być odtwarzany jednocześnie przez głośniki i słuchawki.

Konfiguracja oraz łatwość użytkowania

 • Kalibracja & optymalizacja akustyki pomieszczenia: Pakiet technologii kalibracji EQ firmy Audyssey, zapewniający prostą, dokładną konfigurację i dynamiczną kontrolę głośności.
 • (Nowość) Dual Audyssey Preset Memory: Pozwala użytkownikom przechowywać dwie konfiguracje Audyssey i przełączać się między nimi, aby uzyskać wrażenia dźwiękowe dopasowane do preferencji.
 • Przyciski Quick Selects: Panel przedni i pilot posiadają cztery przyciski szybkiego wyboru Quick Selects, które przechowują preferowane ustawienia audio dla każdego źródła.
 • Aplikacje sterujące (iOS/Android): Denon AVR remote do podstawowej kontroli i konfiguracji AVR. W sprzedaży dostępna jest aplikacja Audyssey MultEQ Editor umożliwiająca manualne dostosowanie krzywej EQ dla pomieszczenia.

Najnowsze amplitunery AV serii X będą dostępne u autoryzowanych dealerów Denon w następujących terminach: AVR-X2700H (wersja DAB - wrzesień), AVC-X3700H (sierpień), AVC-X4700H (lipiec) i AVC-X6700H (lipiec)
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution