s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Słuchawki a koronawirus

news |
niezdefiniowano - Słuchawki a koronawirus

W dobie koronawirusa Sennheiser zaleca wszystkim dbanie o czystość słuchawek – regularną i dokładną dezynfekcję, wymianę poduszek czy silikonowych wkładek.

Firma Sennheiser, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19, przygotowała szereg porad, jak w trudnym i wymagającym okresie kwarantanny zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo, także podczas jednej z najpopularniejszych form spędzania czasu w domu, czyli słuchania muzyki.

Nie tylko higiena dłoni

Mycie i dezynfekcja rąk to nie wszystko. Osobiste gadżety, takie jak słuchawki, również powinny zostać zdezynfekowane, żeby zminimalizować kontakt z drobnoustrojami. Do czyszczenia sprzętu należy użyć rekomendowanych przez instytucje medyczne środków na bazie alkoholi – tylko płyny o zawartości co najmniej 60 proc. alkoholu działają przeciw koronawirusowi!

Uwaga na sprzęt

Przed odkażaniem warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do środka dezynfekującego i zwrócić szczególną uwagę na informację o wpływie środka na poszczególne powierzchnie i materiały. Podczas dezynfekcji należy odkazić całość konstrukcji słuchawek, zwłaszcza płaszczyzny, których dotyka się najczęściej i które mają bezpośredni kontakt z ciałem. Ważne jednak, żeby podczas oczyszczania nie uszkodzić słuchawek – Sennheiser rekomenduje użycie środków odkażających w aerozolu – nie wolno wlewać żadnych płynów bezpośrednio do konstrukcji słuchawek (wewnątrz muszli), ponieważ w ten sposób można łatwo uszkodzić elektronikę.

Higiena ponad wszystko

Regularna wymiana poduszek słuchawek (w przypadku konstrukcji nausznych i wokółusznych) i wkładek silikonowych (konstrukcje dokanałowe) to zalecenie nie tylko na czas kwarantanny. To przede wszystkim racjonalne dbanie o komfort i higienę użytkowania. Podobnie, jeśli chodzi o kwestię pożyczania słuchawek. Z reguły nie powinno się tego robić – a w obecnej sytuacji wręcz należy tego unikać.
#zostanwdomu – to nie jest modny hashtag. To realne działanie, które może przyczynić się do zahamowania zakażeń koronawirusem. Dłuższą niż zwykle obecność w domu można kreatywnie wykorzystać na poszerzanie muzycznych horyzontów bądź sięganie pamięcią po ulubione utwory, które umilą czas.

Sennheiser przyłącza się do walki z koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem firma Sennheiser podjęła decyzję o przejściu biur na całym świecie na zdalny tryb pracy. Aby zminimalizować wpływ epidemii na działalność, produkcja w centrali w Niemczech odbywa się w systemie dwóch zmian, które są od siebie odseparowane. We wszystkich innych obszarach pracownicy zostali przeniesieni na tryb home office. Ponadto Sennheiser postanowił tymczasowo zamknąć wszystkie firmowe sklepy – łącznie dziewięć placówek w Berlinie, Monachium, Wennebostel, San Francisco, Sydney, Seulu, Singapurze i Meksyku.
Źródło: informacja prasowa Aplauz