s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Taga Harmony Thunder SW-12

news |
niezdefiniowano - Taga Harmony Thunder SW-12

Thunder SW-12 to aktywny subwoofer z pojedynczym 12" przetwornikiem niskotonowym oraz wbudowanym wysokoprądowym wzmacniaczem i szczelinowym bas-refleksem z tyłu.

Wbudowany wzmacniacz klasy A/B dostarcza imponującej mocy 350 watów i charakteryzuje się wysoką wydajnością prądową co objawia się niższymi zniekształceniami, bardziej wyrównanym pasmem przenoszenia i o wiele szybszą reakcją wzmacniacza oraz zredukowanymi szumami pracy. Wbudowany ogranicznik zniekształceń poprawia bezpieczeństwo pracy wzmacniacza i przetwornika przy ekstremalnie wysokich poziomach głośności.

Nowy przetwornik niskotonowy o wadze prawie 7,5 kg wykorzystuje mocną membranę papierową, metalowy koszt, strukturę podwójnego magnesu oraz 65 mm cewkę, co pozwala na większą amplitudę pracy jak również szybszą reakcję na wszelkie zmiany w sygnale audio.
Taga Harmony Thunder SW-12
Wszystkie wejścia wykorzystują solidne, najwyższej jakości gniazda RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu co zapewnie praktycznie bezstratną transmisję sygnału i trwałe połączenie. Subwoofer Thunder SW-12 dostarcza mocny, głęboki bas z dynamiką i definicją jaka dotąd nie była dostęna w tym pułapie cenowym.

Obudowa

Jakość użytych materiałów, a przede wszystkim konstrukcja obudowy mają ogromny wpływ na brzmienie. Obudowy TLIE są stworzone z wysokiej gęstości i jakości płyt MDF oraz stoją na stabilnych nóżkach, które zapewniają odpowiednią izolację od podłoża.
Ścięte górne krawędzie boczne nie tylko wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie, ale działają w celu obniżenia niepożądanych wibracji, dyfrakcji lub turbulencji, które mogą negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Akustyczny materiał wygłuszający użyty wewnątrz obudowy eliminuje problem wewnętrznych fal stojących.
Starannie dobrane wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują naturalną strukturę drewna i są bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenia z winylu są starannie wykonane oraz nakładane na obudowy za pomocą specjalnych maszyn.
Taga Harmony Thunder SW-12

Zastosowane technologie

THAW - Taga High Amplitude Woofer (przetwornik basowy o rozszerzonym wychyle) oferuje zwiększenie wychylenia membrany, czego rezultatem jest większa szybkość oraz zasięg. Bas jest szybki, mocny, niski i dynamiczny.
TSAC - Taga Super Air Cooling (system chłodzenia powietrzem) użyty w głośniku basowym pozwala na szybsze i bardziej efektywne odprowadzenie ciepła pozwalając osiągać większe poziomy mocy i głośności.
THCA - Taga High Current Amplifier (wysokoprądowy wzmacniacz) zapewnia potężną czystą moc. Powiększony, wysokiej wydajności radiator zapewnia szybsze odprowadzanie ciepła, zwiększając efektywność i zasięg wzmacniacza.

Bas-refleks

Wysokiej prędkości szczelinowy port o niskich turbulencjach zapewnia wyjątkowe rozproszenie niskich  częstotliwości i jest umieszczony blisko podłogi.

Wzmacniacz

Wzmacniacz wykorzystuje bardzo dobrze zaprojektowane rozmieszczenie układów i wysokiej jakości komponenty w celu zapewnienia trwałości i najwyższej jakości basu.
Zintegrowany limiter utrzymuje najlepszą wydajność i bezpieczną pracę wzmacniacza i przetwornika niskotonowego nawet przy bardzo wysokich poziomach głośności.
Taga Harmony Thunder SW-12
Wysokiej jakości, audiofilski, cichy transformator toroidalny o mocy 450 watów zapewnia stabilną energię dostępną na wszystkich poziomach mocy.

Specyfikacje Thunder SW-12

 • Konstrukcja: Subwoofer aktywny, 1 przetwornik
 • Obudowa TLIE
 • Moc wzmacniacza: 350W RMS; 950W szczytowa moc dynamiczna
 • Klasa A/B, THCA
 • Pasmo przenoszenia: 30 - 200Hz (±3dB)
 • Bassreflex: Pojedynczy, tylny, szczelinowy
 • Przetwornik niskotonowy: 305 mm (12"), membrana papierowa THAW, TSAC 6ohm
 • Odcięcie filtra zwrotnicy: 30 - 150Hz (płynna regulacja)
 • Regulacja fazy: 0°, 180°
 • Złącza wejściowe: 1x Low Input (L/R); 1x SUB (LFE)
 • Funkcje / wyposażenie: Auto Wł. / Wył.
 • Zasilanie / zużycie energii: 220 - 240V 50/60Hz, 450W
 • Wymiary (WxSxG): 500x410x496 mm (z maskownicą i nóżkami)
 • Waga: 34,5 kg

Cena detaliczna aktywnego subwoofera Taga Harmony Thunder SW-12 wynosi 2.499 zł.
Źródło: informacja prasowa Polpak Poland