kino domowe

EKRANY HD Z TWARDYM DYSKIEM

news |

Hitachi wprowadza na rynek nową generację bogatych w różnorodne funkcje, dużych płaskich ekranów, zdolnych do wyświetlania obrazu wysokiej rozdzielczości HD...

Hitachi wprowadza na rynek nową generację bogatych w różnorodne funkcje, dużych płaskich ekranów, zdolnych do wyświetlania obrazu wysokiej rozdzielczości HD (1920 x 1080) serii X, w tym plazmy z wbudowanym twardym dyskiem. Duże modele P50XRo1, 50 cali i P60XR01, 60 cali posiadają wbudowane twarde dyski o pojemności 250 GB i obsługują także format 1080 p 24, dzięki czemu są idealne do wyświetlania filmów ze współczesnych odtwarzaczy Blu-ray i HD DVD. Dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji nagrywania przeznaczono model L37X01 LCD, 37 cali, który oferuje taką samą rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 oraz procesor obróbki obrazu, co modele plazmowe oraz rewolucyjną technologię Hitachi IPS i przetwarzanie 100 Hz.
INFO http://www.hitachi.pl


Pełna wersja komunikatu prasowego


Hitachi robi wielki krok naprzód w technologii HD, wprowadzając nową serię płaskich ekranów 1920 x 1080 serii X, w tym plazmy z wbudowanym twardym dyskiem

Najlepsza dostępna technologia, zapewniająca maksimum realizmu, głębi i jakości kolorów. Każdy piksel jest istotny.

Hitachi wprowadza na rynek nową generację bogatych w różnorodne funkcje, dużych płaskich ekranów, zdolnych do wyświetlania obrazu wysokiej rozdzielczości HD dokładnie tak, jak zaplanowali współcześni filmowcy i programiści. Optymalna jakość i niezwykłe wrażenie, jakie daje rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 możliwe są dzięki zastosowaniu napędu Picture Master Full HD Hitachi oraz nowego, "inteligentnego" procesora filmowego Smooth Movie. Przekłada się to na najlepszy możliwy efekt. Szczegóły są niemal namacalne, kolory, bogate i realistyczne, zaś akcja gładka, jak w rzeczywistości.

Będąc liderem w technologii płaskich paneli oraz twardych dysków (HDD) firma Hitachi po raz pierwszy połączyła je w serii X. Duże i sugestywne modele P50XRo1, 50 cali i P60XR01, 60 cali posiadają wbudowane twarde dyski o pojemności 250 GB i podwójne tunery cyfrowe. Teraz widzowie mają do dyspozycji zaprogramowane lub natychmiastowe nagrywanie, przerwę w odbiorze na żywo i odtwarzanie z opóźnieniem oraz dostęp do darmowych kanałów ze zintegrowanego, pojedynczego telewizora.

Dla użytkowników, którzy nie dysponują dużą ilością miejsca lub którzy nie potrzebują funkcji nagrywania przeznaczono model L37X01 LCD, 37 cali, który oferuje taką samą rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 oraz procesor obróbki obrazu, co modele plazmowe oraz rewolucyjną technologię Hitachi IPS i przetwarzanie 100 Hz. Technologia IPS Alpha umożliwia uzyskanie jaśniejszego, bardziej skontrastowanego obrazu LCD, który pozostaje dobrze widoczny nawet pod ostrym kątem, dzięki czemu oglądanie obrazu na telewizorze LCD przenosi się na zupełnie nowy poziom. Richard Bass, senior manager działu produktów ekranowych Hitachi Digital Media Group podkreśla: "Rosnąca dostępność materiałów HD na nowych platformach medialnych, takich jak Blu-ray, wymaga nowej generacji płaskich ekranów. W środowisku HD jakość ekranu ma znaczenie zasadnicze. Telewizor to ostatnie i najważniejsze ogniwo łańcucha przesyłania obrazu".

"Seria X Hitachi to milowy krok naprzód w dziedzinie najbardziej zaawansowanych technologii plazmowej, LCD i przetwarzania. Ponieważ wszystkie elementy są produkowane przez Hitachi, rezultat jest całkowicie harmonijny. Seria X to dowód naszego poświęcenia idei najwyższej jakości. Wszystkie modele produkowane są w oparciu o ścisłe specyfikacje w nowej europejskiej fabryce Hitachi w Czechach".

Według Bassa rezultat jest oczywisty: "Oglądając treść HD na płaskim ekranie serii X natychmiast zdają sobie państwo sprawę z tego, co naprawdę znaczy wysoka rozdzielczość. O to właśnie chodzi filmowcom, twórcom gier i programistom - to pełne wykorzystanie możliwości HD, Blu-ray i konsol nowej generacji".

Plazmy z pełną gamą funkcji
Wbudowanie twardego dysku oraz podwójnych tunerów cyfrowych do P50XR01 i P60XR01 pozwoliło tym modelom zdobyć status najlepiej wyposażonych w funkcje ekranów plazmowych w tej klasie. Umożliwia to użytkownikom zatrzymanie transmisji na żywo i nagrywanie programów podczas oglądania lub przy zaprogramowanym wcześniej nagraniu. Wszystko to otwiera przed użytkownikiem zupełnie nowe możliwości.

Po co czekać, skoro możesz oglądać? Maksymalna wygoda możliwa jest dzięki odtwarzaniu z opóźnieniem, przy którym użytkownik może rozpocząć oglądanie programu, zanim jeszcze zakończy się jego nagrywanie. Plazmy te są idealne jako samodzielne, instalowane na ścianie systemy rozrywkowe, a także w połączeniu z tradycyjnymi modułami cyfrowymi z twardym dyskiem, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości i pojemność.

Dla osób, które chcą czegoś więcej, niż tylko oglądanie telewizji, wszystkie modele (w tym LCD) oferują porty HDMI, wygodnie umieszczone z przodu lub z boku. Umożliwia do podłączanie kamer, DVD i odtwarzaczy Blu-ray, a także konsol do gier, bez potrzeby kłopotliwego podłączania przewodów z tyłu urządzenia.

"Filmowy FRC" to przeniesienie akcji z dużego ekranu
W serii X po raz pierwszy zastosowaniu unikalną konwersję klatek 'Movie FRC', która znacząco poprawia odbiór filmów. Większość telewizorów wykorzystuje prosty proces powtarzania klatek do konwersji zdjęć filmowych, tradycyjnie realizowanych z szybkości 24 klatek/sekundę, na format odpowiedni do domowego kina. Jest to niewidoczne na małych telewizorach, jednak uwidacznia się podczas poziomej "panoramy" na większych ekranach, co może być dekoncentrujące i męczące dla oka.

Unikalna technologii Hitachi eliminuje to dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, która rekonstruuje brakujące klatki i wypełnia przerwy starannie obliczonymi międzyobrazami. Dzięki temu ruch i przejścia scen są wyjątkowo płynne, a obraz jest znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy w odbiorze - idealny dla dużych ekranów. Rezultat jest tak samo znakomity w przypadku sygnału standardowego i HD.

Modele P50XR01 i P60XR01 obsługują także format 1080 p 24, dzięki czemu są idealne do wyświetlania filmów ze współczesnych odtwarzaczy Blu-ray i HD DVD.

Picture Master to nowy wyznacznik perfekcyjnego obrazu
Zastosowanie w pełni zgodnej z HD wersji uznanego procesora obrazu Hitachi Picture Master w serii X to owoc wielu lat pracy rozwojowej. Ten 16-bitowy procesor obróbki obrazu wykorzystuje zarządzanie kolorami 3D do tworzenia hiperrealistycznych odcieni skóry, materiałów, tekstur, które można niemal dotknąć oraz do lepszej reprodukcji powierzchni.

Oprócz nowego wymiaru głębi, technologia Twin Dynamic Enhancer umożliwia znakomite odtwarzanie lśniących lub połyskliwych przedmiotów, które zazwyczaj są najtrudniejsze do odtworzenia, nawet w technologii HD. Cały obraz wydaje się czystszy i żywszy dzięki dodatkowym cyfrowym filtrom szumu, które eliminują szum tła i sprawiają, że obraz staje się perfekcyjny - idealny dla większych ekranów serii X.


Obraz ma znaczenie zasadnicze
Najlepszej jakości obrazy HD należy oglądać na najlepszych ekranach. Firma Hitachi dołożyła wszelkich starań, aby zagwarantować, że wydajności serii X dorównuje tylko jej estetyka. Wszystkie modele produkowane są w nowej europejskiej fabryce Hitachi w Czechach, specjalnie w tym celu wybudowanej, zgodnie z niezmiennie wysokimi standardami firmy.

Model P50XR01 ma robić wrażenie. Jego zgrabna obudowa wykonana jest z połyskliwego akrylu z matową, czarną ramką. Standardowo dołączona jest elektrycznie sterowana podstawa, a mocowane od dołu, wąskie głośniki uzupełniają całość.

P60XR01 posiada atrakcyjne, pół-połyskliwe wykończenie, emanuje klasą i posiada demontowane głośniki oraz stałą bazę, która można łatwo zdemontować w przypadku instalowania ekranu jako części kina domowego.

W L37X01 detale są tak samo ważne, jak w modelach plazmowych. Dołączono do niego kompletną, elektryczną podstawę obrotową i wąski głośnik - ten ekran LCD z pewnością robi wrażenie.

Dzięki znakomitym funkcjom połączeń wszystkie modele umożliwiają użycie kart SD i połączeń USB. Dostępne są także trzy porty HDMI do podłączania różnorodnych urządzeń HD i standardowych, w tym odtwarzaczy Blu-ray, kamer, konsol do gier oraz sprzętu DVD.