s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

TAGA Harmony Platinum C-100 i S-100 v.3

news |
Kolumna centralna i surroundowa - TAGA Harmony Platinum C-100 i S-100 v.3

Firma TAGA Harmony wprowadziła do sprzedaży nowy głośnik centralny C-100 oraz surroundowy S-100 z trzeciej edycji serii Platinum.

Seria Platinum jest dla TAGA Harmony jedną z najważniejszych w kategorii premium. Dlatego powstała już trzecia edycja tej serii, znacznie ulepszona pod względem osiągów dźwiękowych, zachowując jednak design bardzo zbliżony do dwóch poprzednich. Według producenta Platinum v.3 to najlepiej brzmiące kolumny wykraczające daleko poza swój przedział cenowy.

Do sprzedaży w ramach serii Platinum v.3 trafiły dwa nowe modele, które adresowane są do miłośników kina domowego, a są to Platinum S-100 v.3 (głośnik surround) i Platinum C-100 v.3 (głośnik centralny). Edycja trzecia tychże głośników to niemal w całości nowe konstrukcje. Z poprzednikami wiążą je jedynie kształty obudów, porty bas-refleks i terminale głośnikowe.
W przypadku kolumn głośnikowych z serii Premium v.3 zastosowano obudowy drugiej generacji o "niskim poziomie zakłóceń". Są wykonane z wysokiej jakości, dużej gęstości, płyt MDF o grubości 15mm w celu zwiększenia ich sztywności i ograniczenia niepożądanych rezonansów. Kształt obudów zapewnia nie tylko wspaniały wygląd, ale wpływa także na obniżenie niepożądanych rezonansów mogących mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku. Zastosowano też nowy, wysokiej jakości materiał wytłumiający.
Głośnik surroundowy TAGA Harmony Platinum S-100 v.3
Starannie wyselekcjonowane, wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują strukturę naturalnego drewna i są przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są schludnie nałożone na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn w celu nadania kolumnom najlepszego wyglądu.
Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v.3 przez XLO U.S.A., jednego z najlepszych producentów kabli audio na świecie. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników z zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.
Głośnik centralny TAGA Harmony Platinum C-100 v.3
 Wszystkie modele są wyposażone w magnetycznie mocowane maskownice co pomaga zachowywać elegancki wygląd przedniego panelu kolumn głośnikowych i nowych przetworników, jak również przyczyniają się do obniżenia zniekształceń, gdy maskownice są zdjęte.
Podczas projektowania trzeciej edycji kolumn Platinum największy nacisk położono na dźwięk. Wielogodzinne testy odsłuchowe i wprowadzana na bieżąco korekta dźwięku, były w przypadku tych kolumn ważniejsze niż opracowanie perfekcyjnych specyfikacji "na papierze", ponieważ muzyka i generalnie dźwięk to są emocje, uczucia i pasja.
Źródło: informacja prasowa Polpak