s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Nocny Kochanek - Randka w ciemność

news |
niezdefiniowano - Nocny Kochanek - Randka w ciemność

Jeden z "najgorętszych" polskich zespołów heavy metalowych, który zyskał w ostatnich latach szaloną popularność, wydał swój trzeci album studyjny.

Nocny Kochanek powstały w roku 2012 w Warszawie to w zasadzie zespół Night Mistress, który wcześniej funkcjonował powodzeniem na muzycznym rynku koncertując i wydając płyty. Ich dwa albumy The Back of Beyond i "Into the Madness" zostały wydane także za granicą – pierwszy z nich ukazał się w Stanach Zjednoczonych nakładem kalifornijskiej wytwórni Hell Rider Records, a drugi wydała niemiecka wytwórnia Power Prog. Ponadto kilka utworów zespołu ukazało się na płytach składankowych np. Metal Icons.

Muzyka zespołu Night Mistress wykorzystywana była w animowanym filmie "Kapitan Bromba" Bartosza Walaszka, a w jednym z odcinków, dla żartu podano nazwę zespołu jako Nocny Kochanek (po angielski Night Mistress to Nocna Kochanka).
Nocny Kochanek - Randka w ciemność
W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta Nocnego Kochanka zatytułowana "Hewi Metal" z muzyką nawiązującą do dokonań Night Mistress, a więc w klimacie: Iron Maiden, Judas Priest, Primal Scream, Manowar, ale z polskimi tekstami i o zgrozo (dla niektórych) prześmiewczymi z całej otoczki kojarzonej z heavy metalem. I to właśnie warstwa tekstowa, a zwłaszcza jajcarskie podejście do tematu, świadczące o dystansie do siebie i tego, co robią członkowie zespołu, stało się ich znakiem firmowym. Trasa koncertowa po wydaniu pierwszej płyty okazała się być wielkim sukcesem, a zespół szybko zyskiwał popularność.
W 2017 roku ukazał się drugi album grupy, a mianowicie "Zdrajcy Metalu" i przyczynił się do jeszcze większej popularności grypy otwierając przed nią wielkie sceny np. Woodstock. Otrzymali też Złotą Płytę.
Nocny Kochanek - Randka w ciemność
11 stycznia 2019 ukazał się trzeci studyjny album zatytułowany "Randka w ciemność", który generalnie jest kontynuacją dotychczasowych dokonań zespołu tak w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Znów jest więc szybko, dynamicznie i z jajem. Aczkolwiek jest kilka zaskoczeń, bo na płycie pojawiły się utwory spokojniejsze, wręcz balladowe zagrane z użyciem nietypowego jak na Nocnego Kochanka instrumentarium np. flet, gitara klasyczna, instrumenty klawiszowe w utworze "Koń na białym rycerzu". Wygląda na to, że będzie to hit koncertowy z refrenem chętnie śpiewanym przez publikę. Płytę promują teledyski do utworów: "Randka w Ciemno" i "Czarna Czerń" z udziałem Szymona Majewskiego i Tomasza Karolaka.
Mieliśmy okazję odsłuchać przedpremierowo płyty "Randka w Ciemność" podczas spotkania z zespołem w Studio U22", więc relacja z tego spotkania ukaże się w cyfrowym wydaniu miesięcznika Hi-Fi Choice & Home Cinema w numerze 2/2019.