s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Sony SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32 i GTK-XB72

news |
Głośnik bezprzewodowy - Sony SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32 i GTK-XB72

Nowe bezprzewodowe głośniki Sony EXTRA BASS jeszcze trwalsze i z mocniejszym dźwiękiem.

Firma Sony odświeża ofertę bezprzewodowych głośników EXTRA BASS, wprowadzając przenośne modele SRS-XB12, SRS-XB22 i SRS-XB32 oraz nowy głośnik o dużej mocy GTK-XB72.

Mocny dźwięk

System EXTRA BASS, dobrze znany użytkownikom sprzętu Sony, zapewnia głęboki, mocny bas. Modele XB22 i XB32 wyposażono w pełnozakresowe głośniki stereofoniczne oraz dwie membrany bierne, których zadaniem jest uwydatnianie najniższych dźwięków i wzmocnienie basu dobiegającego z niedużej obudowy. Podobny efekt zapewnia pojedyncza membrana bierna w modelu XB12.
Głośnik XB72 ma większą obudowę. Wbudowane w nią duże jednostki niskotonowe wytwarzają mocniejszy bas i szersze pole dźwiękowe.

Tryb LIVE SOUND, dostępny teraz w modelach XB22, XB32 i XB72, rozszerza zasięg emisji dźwięku i zapewnia trójwymiarowy odbiór muzyki, zupełnie jak podczas występu na żywo. Efekt ten uzyskuje się dzięki umieszczonym pod kątem głośnikom oraz cyfrowemu przetwarzaniu sygnału. Nowe modele najlepiej sprawdzają się przy słuchaniu gatunków muzycznych z dużą dawką basu, takich jak hip-hop, dance czy rap.
Sony SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32 i GTK-XB72

Lepsza zabawa

Wygodne w trzymaniu głośniki XB22 i XB32 mają teraz funkcję Party Booster. Dzięki wbudowanemu przyspieszeniomierzowi reagują na stukanie w obudowę, generując specjalne efekty świetlne i dźwiękowe. W modelu XB72 szereg funkcji zapewniających lepszą zabawę można wybrać za pomocą bezpłatnej aplikacji Fiestable. Głośnik wspiera również komendy głosowe, nowy system obsługi ruchami oraz interaktywne oświetlenie. Po wybraniu w aplikacji Fiestable funkcji "Party Lights" telefon zacznie świecić w rytm muzyki, tworząc klimat koncertu na żywo.
Modele XB32 i XB72 wyposażono w wielobarwne, świecące linie i stroboskop. Emisja światła odbywa się w rytm muzyki, tak jak w klubach, a działanie poszczególnych funkcji można dostosowywać do własnych upodobań w aplikacji Fiestable. Zabawę rozświetli także głośnik XB22, który posiada jednobarwną świecącą linię.
Sony SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32 i GTK-XB72

Odporność na imprezowanie

Głośniki spełniają wymogi klasy ochrony IP67, niestraszna więc im woda i brud. Model XB12 ma powłokę z materiału podobnego do gumy; w modelach XB22 i XB32 wykorzystano ponadto tkaninę przystosowaną do prania. Tak zabezpieczonym głośnikom nie zaszkodzi żadna zabawa. A ponieważ modele XB32 i XB22 są odporne także na rdzewienie i uderzenia, pozwalają w pełni chłonąć muzykę w każdych warunkach. Projektanci nie zapomnieli także o stylowym wyglądzie i nowych kolorach głośników.
Czas pracy bez zewnętrznego zasilania wynosi do 24 godzin, a dzięki zwartej, poręcznej konstrukcji z uchwytem muzykę można zabrać naprawdę wszędzie. Model XB32 pozwala nawet na ładowanie smartfona – nie ma więc ryzyka niespodziewanego zakończenia zabawy.
Głośniki SRS-XB12 i GTK-XB72 będą dostępne od kwietnia, natomiast głośniki SRS-XB22 i SRS-XB32 od maja.
Źródło: informacja prasowa Sony Poland