s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Samsung i dzieła mistrzów malarstwa

news |
Telewizor QLED - Samsung i dzieła mistrzów malarstwa

Za pośrednictwem telewizora The Frame możemy podziwiać dzieła malarstwa z najznamienitszych galerii i muzeów.

Kiedyś, żeby zobaczyć najwybitniejsze dzieła mistrzów malarstwa, trzeba było odwiedzić muzeum lub galerię. Obecnie dzięki nowym zdobyczom techniki, takim jak innowacyjny telewizor The Frame marki Samsung, jest to niesłychanie proste.
Telewizor The Frame to oryginalne urządzenie, które oprócz swojej tradycyjnej funkcji, ma przede wszystkim upiększać wnętrze. Ustawiony na specjalnej ramie, imitującej malarskie sztalugi, bądź powieszony na ścianie, sprawia wrażenie obrazu. Zaaplikowana w nim funkcja Art Store zapewnia dostęp do dzieł słynnych malarzy np. Leonardo da Vinci, Botticellego, Van Gogha itp. W tym "sklepie ze sztuką" jest do wyboru ponad 1000 wyselekcjonowanych dzieł, a ta gigantyczna wirtualna galeria systematycznie wzbogaca się o kolejne obrazy. Najnowsze to 62 obiekty, które pochodzą z trzech prestiżowych instytucji: galerii Uffizi (Włochy), Muzeum Narodowego Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa i Muzeum Van Gogha (Holandia).

Położona w zabytkowym centrum Florencji, prestiżowa Galeria Uffizi jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie, którego zbiory obejmują bogatą kolekcję dzieł renesansu. Dzięki porozumieniu z galerią w ramach Art Store użytkownicy telewizora The Frame 2018 mogą podziwiać dzieła Botticellego, Leonarda da Vinci, Eugène Delacroix, Piero della Francesca, Lorenzo Monaco, Rosso Fiorentino i wielu innych twórców. W kolekcji znalazły się m.in. "Alegoria wiosny", "Narodziny Wenus" Botticellego oraz "Zwiastowanie" autorstwa da Vinci.
Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, znane również jako Te Papa, co oznacza "nasze miejsce", pełni rolę galerii sztuki i muzeum narodowego Nowej Zelandii. Kolekcja tej placówki obejmuje dzieła Anthony'ego Copley Fieldinga, Franka Edwarda Clarke'a, Johannesa Keulemansa – piękne obrazy i szkice przyrody, takie jak "Zachód słońca w Hastings", "Hypoplectrodes semicinctum 1876" i "Trzy Huia".
Samsung i dzieła mistrzów malarstwa
Z kolei Muzeum Van Gogha, będące instytucją poświęconą twórczości tego holenderskiego malarza szczyci się największą na świecie kolekcją jego obrazów i rysunków. Użytkownicy Art Store będą mogli uzyskać dostęp do takich dzieł jak "Żółty dom", "Sypialnia", "Słoneczniki" i wielu innych arcydzieł holenderskiego mistrza.
The Frame oferuje użytkownikom innowacyjne sposoby wybierania i wyświetlania dzieł sztuki, które można teraz podzielić według kolorów, kompozycji i innych kryteriów. Ponadto widzowie mogą tworzyć własne galerie sztuki i pokazy slajdów na telewizorze w sposób podobny do listy odtwarzania muzyki, z możliwością ustawienia przedziałów czasowych od 10 minut nawet do tygodnia.
Aby dzieła sztuki wyglądały jeszcze bardziej realistycznie, czujniki dostosowują poziom jasności zgodnie ze światłem otoczenia w pomieszczeniu. Z kolei czujniki ruchu umożliwiają automatyczne wyłączenie telewizora, gdy nikogo nie ma w pobliżu.
Samsung i dzieła mistrzów malarstwa
Współpracując z muzeami i galeriami sztuki Samsung dąży do poszerzenia globalnego znaczenia Art Store, czyli specjalnie zaprojektowanej platformy dostępu do sztuki, która zmienia rolę i sposób wykorzystania telewizora w domu. Dzięki tej współpracy, arcydzieła światowej sławy, trafią bezpośrednio do domów klientów Samsung. A to wszystko dzięki The Frame – jednemu z najbardziej innowacyjnych telewizorów na rynku.
Telewizor The Frame został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej dopasować się do wnętrza i preferencji użytkownika. Można zamontować go na ścianie za pomocą zestawu No Gap lub wyeksponować na jednym z kilku eleganckich stojaków. Użytkownicy mają także do wyboru opcjonalne, łatwe w wymianie ramki, które  dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, beżowym i orzechowym. The Frame 2018 będzie się prezentował niczym obraz na ścianie również dzięki zastosowaniu jednego, niemal niewidocznego przewodu One Invisible Connection firmy Samsung, który służy jednocześnie do zasilania i przesyłania danych audio-wideo.
Telewizor The Frame dostępny jest w rozmiarach, od 43 do 65 cali wraz z systemem montażu No Gap w komplecie.
Źródło: informacja prasowa Samsung