s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Ennio Morricone urodzinowy koncert w Polsce

news |
niezdefiniowano - Ennio Morricone urodzinowy koncert w Polsce

Mistrz muzyki filmowej celebrujący 90-lecie zapowiedział swoją ostatnią trasę koncertową.

W Studio U22, gdzie odbywają się cykliczne imprezy o tematyce muzycznej, tym razem odbyło się spotkanie poświęcone celebracji 90. urodzin mistrza muzyki filmowej – Maestro Ennio Morricone, a współorganizatorem wydarzenia była JVS Group.

Podczas tego wydarzenia znany dziennikarz, krytyk filmowy Tomasz Raczek zaprezentował wybrane utwory włoskiego artysty i opowiedział o twórczości Mistrza, a także osobistym spotkaniu z nim w Rzymie. Mieliśmy także możliwość obejrzeć fragment wywiadu wideo zrealizowanego przez Tomasza Raczka w domu Ennio Morricone.
Ennio Morricone urodzinowy koncert w Polsce
Z tego co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy od Tomasza Raczka wynika, że Mistrz mimo 90 lat jest wciąż w dobrej formie fizycznej i psychicznej, ale seria koncertów zapowiedzianych na rok 2019, będzie najprawdopodobniej jego pożegnaniem z publicznością.
Na 19 stycznia 2019 roku zaplanowany jest koncert Maestro w krakowskiej Tauron Arenie, z udziałem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.
Ennio Morricone urodzinowy koncert w Polsce
Warto podkreślić, że Ennio Morricone da zaledwie pięć koncertów w wybranych miastach europejskich. Wybór Krakowa jest więc dużym wyróżnieniem, a Maestro kierował się sympatią i ciepłym przyjęciem jego muzyki podczas swoich wcześniejszych koncertów. Będzie to trzeci występ Maestro w naszym kraju.
Podczas spotkania w Studio U22 słuchaliśmy muzyki za pośrednictwem imponujących kolumn Avantgarde Acoustic Uno XD, a o poczęstunek zadbała firma Bacardi Martini, serwując drinki na bazie Martini Rosso oraz Martini Bianco.