s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Tulia nowy teledysk

news |
niezdefiniowano - Tulia nowy teledysk

Zespół Tulia błyskawicznie zdobywa popularność w Polsce, jak i poza granicami opublikował teledysk z autorską piosenką "Pali się".

Błyskawiczna kariera zespołu Tulia rozpoczęła się za sprawą teledysku z coverem grupy Depeche Mode "Enjoy the Silence", który dziewczyny zamieściły na YouTube w październiku 2017 roku. Chyba same nie wierzyły w to, że będzie cieszył się on aż tak dużą popularnością i tym samym zapewni zespołowi Tulia rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Warto zaznaczyć, że ten że klip od strony technicznej niczym specjalnym nie zachwyca.
Pokazuje on cztery dziewczyny ubrane w kolorowe stroje ludowe, które ostro kontrastują na tle zaśnieżonych pagórków, łąk i lasów. Połączenie ich mocnych głosów z nienarzucającą się muzyką w tle, różniącą się od oryginału głównie instrumentarium – zamiast elektroniki mamy tu przewagę żywych instrumentów - robi duże wrażenie i chwyta za serce.

To wszystko jest szczere, proste, niewymuszone i nieprzekombinowane, a przez to smaczne i niezwykle atrakcyjne w odbiorze. To zupełnie inne podejście do naszego folkloru od tego, co zaoferowała Cleo z Donatanem podczas pamiętnego występu na Eurowizji w 2014 z piosenką "My Słowianie". Dziewczyny z zespołu Tulia nie muszą epatować erotyzmem żeby przyciągnąć uwagę widzów, a mimo to ich popularność zatacza coraz większe kręgi i coraz więcej artystów chce z nimi współpracować np. Kasia Kowalska, Marcin Wyrostek.
Mieliśmy okazję spotkać się z zespołem Tulia z okazji przedpremierowego odsłuchu wersji Deluxe ich płyty, która trafi na rynek 30 listopada 2018 roku. Na podwójnym krążku CD jest 20 utworów, z czego aż 5 piosenek to nowe, autorskie kompozycje. W utworze "Trawnik" występuje Kasia Kowalska, a w "Naszej kołysance" nagranym na tzw. setkę usłyszymy Marcina Wyrostka.
Pozostałe utwory to covery takich znakomitych artystów, jak: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło.

Przewidziana jest także Edycja Deluxe debiutu Tulii w wersji winylowej - 2 LP, a każda płyta jest w innym kolorze i posiada wyjątkowy oraz niepowtarzalny wzór. To absolutnie unikatowe i kolekcjonerskie wydanie.
Tulia opublikowała właśnie najnowszy teledysk "Pali się" promujący wersję Deluxe ich debiutanckiej płyty.
Obszerną relacja ze spotkania z zespołem Tulia zamieścimy w grudniowym wydaniu bezpłatnego, cyfrowego magazynu Hi-Hi Choice & Home Cinema.
Źródło: informacja prasowa Tulia