s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Kruger&Matz Discovery Lite, Solo XL i Soul 2

news |
Głośniki bezprzewodowe - Kruger&Matz Discovery Lite, Solo XL i Soul 2

Polska firma Kruger&Matz poszerza ofertę głośników bezprzewodowych Bluetooth o modele: Discovery Lite, Solo XL i Soul 2.

Seria Kruger&Matz Discovery dedykowana jest osobom, stawiającym na mobilność. Urządzenia dostępne w tej serii są odporne na wodę i wstrząsy, a użytkownik do tej pory miał do wyboru dwie wersje rozmiarowe.

Teraz do rodziny dołączył Discovery Lite, najmniejszy model, wyposażony w dwa przetworniki 40 mm, każdy o mocy 7,5 W. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Bluetooth 4.2, o 10-metrowym zasięgu, a dzięki wejściu AUX pozwala na odtwarzanie muzyki także z urządzeń analogowych. Discovery Lite ma jeszcze jedną zaletę – wbudowany mikrofon, sprawia, że może on pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Dzięki wbudowanej baterii o pojemności 2200 mAh, urządzenie może towarzyszyć użytkownikowi w jego muzycznej przygodzie przez ok. 5h. Połączenie nowoczesnego designu i wzmocnionej obudowy sprawia, że głośnik świetnie się prezentuje, a dołączona do niego praktyczna klamra umożliwia przypięcie urządzenia do paska czy plecaka.
Kruger&Matz Discovery Lite
Solo XL to stylowy głośnik wyposażony w dwa przetworniki: subwoofer o średnicy 64 mm i mocy wyjściowej 15 W oraz 30 mm tweeter o mocy 5 W. Wrażenia dźwiękowe wzmacnia technologia MaxxBass, która zapewni dodatkową dawkę basu i wydobędzie głębię z każdej piosenki.
Model ten nie tylko posiada funkcję Bluetooth 4.2 o 20-metrowym zasięgu, ale również, dzięki NFC, zapewnia łatwe i szybkie parowanie z urządzeniami mobilnymi. Głośnik posiada również wbudowany mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, a port USB w połączeniu z baterią o pojemności 4400 mAh, sprawia, że doskonale spełni się także w roli power banka i z łatwością naładuje np. smartfon. Aby zwiększyć wrażenia z odsłuchu można połączyć dwa głośniki Solo XL tworząc doskonale brzmiący zestaw stereo.
Kruger&Matz Solo XL
Ostatnia z nowości zasila serię głośników Soul. Wysublimowany design w połączeniu z modnymi kolorami będącymi kombinacją bieli i szarości, sprawia że głośnik ten idealnie prezentuje się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Urządzenie wyposażone zostało w Bluetooth 2.1 + EDR o zasięgu 20 m i dodatkowo pozwala odtwarzać muzykę z kart pamięci micro SD oraz innych urządzeń, poprzez AUX. Podobnie, jak w przypadku Solo XL, model Soul 2 daje użytkownikowi możliwość stworzenia własnego systemu stereo, poprzez połączenie ze sobą dwóch głośników. Co więcej model ten nie tylko doskonale spisuje się grając w domowym zaciszu, ale został on dostosowany także do użytku na zewnątrz. Urządzenie posiada klasę ochrony IPX6, co oznacza, że jest wodoodporne, dlatego można zabrać je ze sobą w drogę, nie martwiąc się o pogodę. Uwagę zwraca także dołączony do zestawu specjalny gwint, który pozwoli przymocować głośnik np. do roweru.
Kruger&Matz Soul 2
Głośniki Bluetooth Kruger&Matz dostępne są w sprzedaży, odpowiednio w cenach: Discovery Lite – 199 zł, Solo XL – 399 zł, Soul 2 – 199 zł.
Źródło: informacja prasowa Kruger&Matz