kino domowe

PANORAMICZNE PROJEKTORY SHARP LCD PG-C355W i XG-C455W

news |

Firma Sharp wprowadza na rynek dwa nowe modele projektorów LCD PG-C355W i XG-C455W. Wyposażone są w szereg funkcji

Firma Sharp wprowadza na rynek dwa nowe modele projektorów LCD PG-C355W i XG-C455W. Wyposażone są w szereg funkcji użytecznych podczas przeprowadzania przenośnych i stacjonarnych prezentacji w średnich i dużych salach konferencyjnych. Wymienione wyżej urządzenia pracują w panoramicznym formacie obrazu 16:10.


Firma Sharp wprowadza do swojej oferty dwa nowe projektory LCD, modele PG-C355W i XG-C455W, które umożliwiają przeprowadzanie przenośnych prezentacji w małych, średnich, a nawet dużych salach konferencyjnych. Urządzenia te są łatwe w instalacji i proste w obsłudze. Funkcja bezpośredniego wyłączania jest uzupełniona funkcją automatycznego wznowienia pracy. Pozwala to na równoczesne sterowanie zasilaniem wielu projektorów przy pomocy głównego przełącznika jak również „jednoprzyciskowe” włączenie całego systemu.

Wprowadzane na rynek modele Sharp posiadają mechanizm optyczny, który sprawia, że konstrukcja urządzenia jest lekka i kompaktowa, w porównaniu z innymi projektorami tej samej klasy przy jednoczesnej dużej sile światła. Wbudowane gniazdo USB pozwala na połączenie projektora z komputerem i wykorzystanie m. in. funkcji myszy komputerowej. Dzięki temu zarówno projektorem jak i komputerem sterujemy przy pomocy tego samego pilota. Z kolei opcjonalny odbiornik podczerwieni AN-MR2 sprawia, że projektor obsługiwać można niezależnie od miejsca jego zamontowania, nie martwiąc się długością kabla. Modele PG-C355W i XG-C455W mogą być obsługiwane również przez przeglądarkę internetową, przy użyciu oprogramowania firmware, bez instalowania dodatkowych aplikacji. Dzięki karcie sieciowej wszystkie funkcje sterowania projektorem mogą być kontrolowane i regulowane przez administratora przy pomocy komputera nawet z innego pomieszczenia.

Modele PG-C355W i XG-C455W wykorzystują rozdzielczość panoramiczną WXGA (1280 x 800), która gwarantuje powierzchnię obrazu 1,3 raza szerszą niż przy standardowej rozdzielczości XGA. Pozwala to na oglądanie zarówno przekazów telewizyjnych, jak i filmów w formacie DVD w naturalnych rozmiarach. Zastosowana w systemie 3-LCD technologia zwiększyła jasność obrazu do 4.000 ANSI lumenów w modelu XG-C455W i 3.300 ANSI lumenów w modelu PG-C355W, dzięki temu wyświetlane obrazy są jasne i wyraźne nawet w dużych, jasno oświetlonych pomieszczeniach. Model XG-C455W jest jednym z najmniejszych i najzgrabniejszych projektorów o tak wysokiej sile światła.

Opisywane projektory posiadają cztery opcjonalnie wymieniane obiektywy, co umożliwia wykorzystywanie urządzeń w rozmaitych warunkach, w bardzo szerokim przedziale odległości od ekranu. Wszystko to przy zachowaniu proporcji obrazu 16:10. Modele PG-C355W i XG-C455W oprócz cyfrowego gniazda DVI, kompatybilnego z tradycyjnymi odtwarzaczami i komputerami wyposażone są w wejścia wideo oraz cztery niezależne stereofoniczne wejścia audio.

W urządzeniach Sharp zastosowano również rozwiązania ekologiczne. Tryb Eco+Quiet wydłuża żywotność panelu LCD i lampy oraz zmniejsza poziom szumów wentylatora jak również zużycie energii.

INFO http://www.sharp.pl