gadżety

Beoplay P6

news |
Głośnik bezprzewodowy - Beoplay P6

Wkrótce trafi do sprzedaży mały designerski głośnik bezprzewodowy Beoplay P6 oferujący mocny dźwięk.

B&O PLAY przedstawił dziś nowego członka rodziny przenośnych głośników, Beoplay P6. Nowy głośnik został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną projektantkę Cecilie Manz, by zachwycić pięknym, skandynawskim wzornictwem, ale przede wszystkim, by dostarczyć 360 stopniowe rozproszenie bogatego i mocnego dźwięku sygnowanego marką Bang & Olufsen w każdym pomieszczeniu i zapewnić łatwość przenoszenia w dowolne miejsce w domu.

Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca dbałość o szczegóły w konstrukcji Beoplay P6. Kształt głośnika pozwala na umiejscowienie go w bezpiecznej i stabilnej pozycji, a dzięki gładkiej, aluminiowej powierzchni można go łatwo uchwycić pod dowolnym kątem. Anodowana i piaskowana aluminiowa obudowa ma charakterystyczny, groszkowany wzór otworów, który elegancko kształtuje się wokół narożników, oferując 360 stopniowe rozproszenie dźwięku, a dwuwarstwowy skórzany pasek dodaje ciepłego kontrastu i zapewnia poczucie ekskluzywności. Co więcej, konstrukcja jest odporna na kurz oraz zachlapanie, umożliwiając korzystanie z głośnika w każdym pomieszczeniu w domu.
Cytując projektantkę Cecilie Manz, determinacja do kwestionowania istniejących technik produkcji, skutkowała charakterystycznym wzorem otworów, który jest charakterystyczny dla całej rodziny głośników.
"Wraz z Beoplay P6 na nowo zdefiniowaliśmy archetyp pracy z aluminium, przesuwając fizyczne granice materiału oraz podkreślając trójwymiarowość powłoki i wzór otworów tak bardzo, jak to możliwe. Ten szczegół nadaje rozpoznawalny charakter brzmieniu, dzięki czemu dźwięk jest równomiernie rozłożony i dostarczany słuchaczom dookólnie. Kształt jest podporządkowany dwóm głównym sposobom użytkowania Beoplay P6 – umiejscowienie go specjalnym miejscu w Twoim domu oraz mobilności, gdy zabierasz go ze sobą" - stwierdziła Cecilie Manz, która niedawno została określona Projektantem Roku konkursu Maison & Objet edycji 2018 roku.
Beoplay P6

Subtelne odniesienia do przeszłości

Prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany w nawiązaniu do kultowego systemu dźwiękowego Bang & Olufsen Beomaster 6000. Beoplay P6 wyposażony został w zintegrowane, elastyczne przyciski wytłoczone w aluminiowej obudowie, podkreślając kunszt wykonania. Elastyczna charakterystyka materiału i drobne nacięcia między przyciskami zapewniają subtelne wrażenie dotykowe po naciśnięciu przycisku i jego powrotu do pierwotnej pozycji.
Częścią interfejsu jest przycisk OneTouch, który umożliwia korzystanie z inteligentnych funkcji. Korzystaj z Siri lub Asystenta Google w swoim telefonie, odbieraj połączenia lub przełączaj się pomiędzy ustawieniami ToneTouch za pomocą aplikacji Beoplay, aby uzyskać spersonalizowane brzmienie.

Mocny i bogaty dźwięk

Beoplay P6 to doskonały wybór dla osób, które chcą doświadczyć słynnego dźwięku Bang & Olufsen Signature Sound w dowolnym miejscu w domu, lub w jego otoczeniu. Beoplay P6 oferuje czas odtwarzania aż do 16 godzin. Głośnik został precyzyjnie dostrojony przez wysoko cenionych inżynierów dźwięku Bang & Olufsen, dzięki czemu zapewnia pełne pasmo dźwięku oraz wysokiej jakości brzmienie przy imponującym poziomie głośności w stosunku do jego wielkości.
Beoplay P6
Serce głośnika stanowią trzy kanały wzmacniacza, klasy D dostarczające 36W do głośnika niskotonowego oraz 2x 30W do przetworników pełnozakresowych. Gwarantuje to, że system nigdy nie znajdzie się w sytuacji braku energii. Mózg systemu stanowi zaawansowana konfiguracja układu cyfrowego przetwarzania sygnału DSP, która wykorzystuje unikalne algorytmy zaprojektowane przez firmę Bang & Olufsen, przystosowane do efektywnego zarządzania energią. Zapewnia to jak najwięcej czasu odtwarzania przy zasilaniu z baterii, podczas gdy zaawansowane systemy ochrony gwarantują, że żadna część systemu nie zostanie uszkodzona przez przeciążenie, niezależnie od poziomów głośności, jakim głośnik jest poddawany.

Cena i dostępność

Beoplay P6 będzie dostępny od 23 kwietnia w dwóch kolorach: Black i Natural. W zestawie znajduje się kabel USB-C do ładowania. Cena detaliczna to 1699 zł. 
 Źródło: informacja prasowa Horn Distribution