kino domowe

PRZENOŚNY ODTWARZACZ BLU-RAY PANASONICA

news |

Firma Panasonic współtwórca formatu Blu-Ray, przedstawił na targach CES 2009 pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-Ray Disc.

Firma Panasonic współtwórca formatu Blu-Ray, przedstawił na targach CES 2009 pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-Ray Disc. DMP-BD15 został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższej jakości wrażenia w rozdzielczości HD wszystkim, którzy są w drodze. 8.9-calowy ekran WSVGA LCD został połączony z unikalnymi funkcjami VIERA CAST, która daje dostęp do interaktywnych funkcji BD Live.

DMP-BD15 jest połączeniem wszystkich technologii, którymi do tej pory dysponowały odtwarzacze stacjonarne. Jakość obrazu na najwyższym poziomie zapewnia kombinacja technologii P4HD i PHL Reference Chroma Processor Plus opracowanych w Panasonic Hollywood Laboratory. Rozwiązania te dopełnia konwersja obrazu do 1080p.

“Jako pionier w opracowaniu formatu DVD i Blu-Ray, Panasonic od zawsze był firmą, która oddawała w ręce konsumentów rewolucyjną elektronikę użytkową. Panasonic był pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek przenośne DVD oraz odtwarzacz Blu-ray z funkcją Bonus View i BD Live” - powiedział Richard Simone, Dyrektor Panasonic Entertainment Group. ”Blu-ray z rozdzielczością 1080p w zestawie z telewizorem Full HD stanowił przeniesienie z kina wysokiej jakości obrazu i dźwięku do domowych salonów. Obecnie, wraz z zaprezentowaniem pierwszego przenośnego odtwarzacza BD, przyjemność oglądania filmów w pełnej rozdzielczości może również z nami podróżować”.

PHL Reference Chroma Processor Plus to wysokiej jakości procesor obrazu, który przetwarza precyzyjnie każdy piksel sygnału video z płyty Blu-Ray w pionie. Reprodukuje kolory z dokładnością dwa razy większą niż tradycyjne systemy, co w rezultacie daje efekt ostrych kolorów. W celu zwiększenia jakości Panasonic opracował nową technologię 4:4:4, która również przetwarza pionowe piksele obrazu, komplementarnie do poziomych, co w konsekwencji daje efekt obrazu widzianego w naturalny sposób i potęguje wrażenia z oglądanych filmów.

P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) to kolejna technologia, która ma na celu podwyższenie jakości obrazu. P4HD przetwarza ponad 15 miliardów pixeli na sekundę i optymalizuje konwersję każdego z nich. Pozwala to na odtwarzanie progresywnego obrazu w sposób płynny, klarowny i wyraźny.

Prosta i intuicyjna obsługa to jedna z cech charakterystycznych dla produktów Panasonic. DMP-BD15, który został wyposażony w baterię pracującą przez 3h, również został zaprojektowany zgodnie z tą zasadą. Dodatkowo, niezależnie od jego mobilności, użytkownicy mogą go podłączyć do telewizora HD poprzez kabel HDMI i używać tak ,jak odtwarzacz stacjonarny. Może być on również podłączony do zestawu HD Audio i stanowić element zestawu kina domowego z możliwością odtwarzania dźwięku surround. DMP-BD15 oferuje możliwość podłączenia zestawu słuchawek, co jest niezwykle wygodne dla osób podróżujących z dziećmi samochodem. Odtwarzacz posiada slot na karty SD, co ułatwia odtwarzanie zdjęć czy filmów nagranych kamerą.

INFO http://Panasonic.pl