gadżety

Alpine iLX-F903D

news |
Stacja multimedialna - Alpine iLX-F903D

Alpine przedstawia najnowszą stację multimedialną iLX-F903D dla miłośników doskonałego dźwięku w samochodzie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów poszukujących systemów multimedialnych z dużym ekranem oraz niewymagających skomplikowanej instalacji, Alpine Electronics prezentuje model iLX-903D - stację multimedialną do montażu w desce rozdzielczej zapewniającą 9-calowy ekran dla różnych pojazdów wyposażonych w standardowe kieszenie radiowe 1DIN lub 2DIN.

"Alpine od trzech lat aktywnie wprowadza na rynek w pełni zintegrowane, samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowe z dużymi ekranami dotykowymi, ale chcieliśmy również wprowadzić 9-calowe rozwiązanie z funkcjonalnością Apple CarPlay i Android Auto dla szerszego zakresu pojazdów," powiedział Ingmar Heck, menedżer ds. marketingu i dystrybucji, Alpine Electronics Europe GmbH. "iLX-F903D stanowi nowy krok, ponieważ wprowadza 9-calowy ekran do pojazdów ze standardową kieszenią radia 1DIN lub 2DIN. Wierzymy, że to urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem dla pojazdów takich jak Volkswagen T5 i T6, wielu starszych modeli Volkswagena lub modnych samochodów, takich jak FIAT 500."
iLX-F903D to cyfrowa stacja multimedialna DAB+ z 9-calowym ekranem dotykowym WVGA i konstrukcją bezdyskową (bez slotu CD/DVD). Wykorzystuje kieszeń 1DIN do instalacji, a ekran "unosi się" przed deską rozdzielczą pojazdu, umożliwiając dodanie ponad wymiarowego ekranu do różnych pojazdów bez potrzeby skomplikowanej, niestandardowej instalacji. Nazwa "Alpine Halo9" modelu iLX-F903D jest odniesieniem do unikalnej pozycji unoszącego się ekranu i jego 9-calowego rozmiaru.
Alpine iLX-F903D
Alpine jest jedynym dużym producentem urządzeń rozrywki samochodowej, który oferuje kompletne systemy wyposażone w wyświetlacze większe niż standardowe ekrany o przekątnej 6,1 lub 7 cali. Do tego momentu, modele 8 i 9-calowe Alpine były dedykowane dla konkretnego pojazdu i wymagały specjalnych ramek, aby nie zakłócały układu lub elektroniki deski rozdzielczej auta. Wprowadzenie modelu iLX-F903D Alpine Halo9 i jego unoszącego się ekranu umożliwia teraz montaż 9-calowego wyświetlacza dla znacznie szerszej gamy pojazdów.

Funkcje rozrywkowe

Model iLX-F903D wyposażony został w pełen zestaw funkcji rozrywkowych. Jego konstrukcja bez napędu została zaprojektowana by zapewnić kompatybilność smartfonów przez Apple CarPlay lub Android Auto z Asystentem Google. Mapy, muzyka, wiadomości i połączenia telefoniczne z telefonu iPhone lub telefonu z systemem Android są wyświetlane oraz kontrolowane poprzez ekran dotykowy urządzenia iLX-F903D. iLX-F903D oferuje również bezprzewodową technologię Bluetooth ze streamingiem audio i wbudowanym odbiornikiem DAB+. Dostępny jest port USB umożliwiający odtwarzanie wideo lub audio (FLAC [Free Lossless Audio Codec], MP3, WMA i AAC), wejście AUX i wejście HDMI. Drugie wejście HDMI można dodać za pomocą selektora HDMI KCX-630HD (sprzedawanego oddzielnie). Odtwarzacz CD/DVD można również dołączyć przy wykorzystaniu modelu DVE-5300 CD/DVD (sprzedawany oddzielnie). Alpine oferuje także wiele interfejsów do fabrycznych wyświetlaczy pojazdów, umożliwiając korzystanie ze sterowania w kierownicach, czujników parkowania, wyświetlania klimatyzacji i innych.
Alpine iLX-F903D

Instalacja i montaż

9-calowy ekran jest przymocowany do regulowanego uchwytu podłączonego do obudowy 1DIN. Po zainstalowaniu ekran i uchwyt są przymocowane do obudowy w celu zapewnienia solidności i sztywności. Ekran przesuwa się nad deską rozdzielczą lub przed nią, podczas gdy jego tylna obudowa zwęża się dokładnie na krawędziach, aby uzyskać cienką i nowoczesną sylwetkę. W domyślnej pozycji wysuwany uchwyt ekranu przesuwa się pod kątem 90 stopni, a dolna część ekranu jest wyśrodkowana w odniesieniu do obudowy 1DIN. W tym momencie ekran może być ustawiony pod kątem w wybranych pozycjach, na potrzeby instalacji, aby poprawić widoczność lub odsunąć go od innych elementów na desce rozdzielczej. Ekran można ustawić w odległości 20mm od jego domyślnej pozycji, aby przesunąć go bliżej deski rozdzielczej. Można go przesunąć w górę lub w dół o 30mm od domyślnej pozycji i można go przechylić w górę lub w dół maksymalnie o 45 stopni, w zależności od położenia góra-dół.

Wejście kamery

iLX-F903D został wyposażony w wejście kamery i nakładanie wskazówek odległości na obraz z kamery na 9-calowym ekranie, aby pomóc w ocenie odległości (kamery sprzedawane są oddzielnie).
Alpine iLX-F903D

Specyfikacja Alpine iLX-F903D

 • Cyfrowa stacja multimedialna iLX-F903D o przekątnej ekranu 9".
 • 9-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy WVGA
 • Obudowa 1DIN
 • Działa z Apple CarPlay
 • Android Auto teraz z Asystentem Google
 • Wbudowany tuner DAB+
 • Dedykowane dla iPoda i iPhone'a
 • Odtwarzanie muzyki FLAC/MP3/WMA/AAC przez USB
 • Wbudowany wzmacniacz o mocy 50 W x 4
 • Aplikacja Alpine TuneIt
 • Rozbudowane możliwości dostrajania dźwięku, w tym 9 - pasmowy P - EQ, 6 - kanałowa cyfrowa korekcja czasu oraz cyfrowy X-over
 • Bezprzewodowa technologia Bluetooth z streamingiem audio
 • Funkcja Moje ulubione zapewnia niestandardowe skróty do ulubionych źródeł dźwięku, miejsc i numerów telefonów
 • Display Interface Port do podłączenia interfejsów CAN-Bus
 • 4 - kierunkowy graficzny interfejs sterowania
 • Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego dla wielu systemów kamer
 • Jedno wejście HDMI lub rozszerzenie za pomocą interfejsu HDMI KCX-630HD (sprzedawany oddzielnie)

Model Alpine iLX-F903D będzie dostępny u autoryzowanych sprzedawców Alpine od marca br.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution