s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

Boxality Agustina Egurroli

news |
niezdefiniowano - Boxality Agustina Egurroli

Pierwszy w Polsce spektakl muzyczno-taneczny z genialną choreografią Agustina Egurroli i emocjonującą muzyką Andrzeja Smolika

Wielkie wydarzenie dla miłośników muzyki i tańca: spektakl "Boxality", performance w stylu off-brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku debiutuje już 21 listopada. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji prasowej w warszawskich Hybrydach, na której pojawili się choreograf i reżyser w jednej osobie, czyli Agustin Egurrola, kompozytor muzyki Andrzej Smolik, a także tancerze ze słynnej Grupy Volt – relacja w najbliższym cyfrowym wydaniu magazynu Hi-Fi Choice & Home Cinema nr. 12/17.

Najważniejszymi elementami scenografii są skrzynie (czyli tytułowe boksy), które mają tu znaczenie symboliczne – główna bohaterka, młoda dziewczyna, postanowiła wyrwać się ze swojego "pudełka" codziennych ograniczeń i niemożności, aby podążać własną drogą w poszukiwaniu szczęścia i spełnienia. Jak nietrudno się domyślić, bohaterka płaci dużą cenę za opuszczenie swojego świata i pójście pod prąd.
Boxality Agustina Egurroli
Według Agustina Egurroli "Boxality" to nasze życie. Wszyscy jesteśmy ograniczani z różnych stron. Jedni zdają sobie z tego sprawę, inni chyba tego nie dostrzegają. Nasze mieszkania, kościoły, biurowce, centra handlowe to mniejsze lub większe pudełka. Jednak naszym największym "pudełkiem" jest nasz mózg, pełen lęków, ograniczeń, słabości. Często chcemy coś zmienić w swoim życiu, być wolni od różnych ograniczeń, ale żeby to zrobić, potrzeba determinacji, odwagi i konsekwencji, a na to często jesteśmy za słabi.
Boxality Agustina Egurroli
"Byłem na wielu przedstawieniach na Broadwayu, widziałem wspaniałe widowiska, w które wpompowano tysiące dolarów, ale widziałem też takie, które były kameralne, zrobione małym kosztem i to one zrobiły na mnie największe wrażenie" – powiedział Egurrola. "Doszedłem do wniosku, że nie chcę, żeby moje przedstawienie było przesadzone, chcę czegoś szczerego, prostego, trafiającego prosto w serce. I tak powstał pomysł na "Boxality". Nie ukrywam, że męczyło mnie, kto mógłby zrobić do tego muzykę. Na myśl przyszła mi tylko jedna osoba – Andrzej Smolik. Zwróciłem się więc do niego z pytaniem, czy podjąłby się przygotować muzykę do tego spektaklu, a bardzo zależało mi też na tym, żeby to była muzyka w jego klimatach. Chciałbym bowiem podążać za nim, za jego wrażliwością i pomysłowością w tej kwestii. Przedstawiłem mu więc ogólne założenia spektaklu, mając nadzieję, że zgodzi się podjąć tego zadania. Teraz jestem ogromnie dumny z warstwy muzycznej, jak również wszyscy tancerze zaangażowani do tego projektu są tą muzyką zachwyceni"
Boxality Agustina Egurroli
Premierowy spektakl "Boxality" w reżyserii Agustina Egurroli zostanie zaprezentowany na deskach Teatru Palladium w Warszawie przy ul. Złotej 9. W tym roku odbędą się zaledwie trzy spektakle, ale od 2018 roku będzie grany regularnie. Z pewnością warto już dziś pomyśleć o biletach na to wydarzenie, gdyż jest to produkcja na światowym poziomie.
Boxality Agustina Egurroli
INFO www.boxality.pl