gadżety

iBasso PB3

news |
niezdefiniowano - iBasso PB3

Zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, który znacząco poprawi dźwięk z Twojego smartfona

Na polskim rynku firma iBasso obecna jest od dobrych paru lat i ma w swojej ofercie urządzenia audio począwszy od wzmacniaczy słuchawkowych poprzez przetworniki, odtwarzacze Hi-Fi oraz akcesoria. Tym razem firma iBasso wypuściła zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy i DAC w jednym o nazwie iBasso PB3, a także pierwsze w ofercie firmy słuchawki typu IEM – iBasso IT03. iBasso PB3 to jeden z niewielu wzmacniaczy na rynku, który oferuje złącze zbalansowane, które zapewne ucieszy osoby poważnie podchodzące do kwestii brzmienia urządzeń mobilnych. Urządzenie może się pochwalić się estetyczną ultra cienką obudową ze wzmocnionego aluminium, w której umieszczono m.in. pokrętło regulacji głośności oraz dwupoziomowy przełącznik gain.

Zbalansowany wzmacniacz, jakim jest iBasso PB3 to przede wszystkim dwukrotnie większe wzmocnienie napięcia wyjściowego i czterokrotnie większa moc w stosunku do zwykłego wzmacniacza. Przekłada się to na lepszy dźwięk oraz większa scenę.

Zalety zbalansowanego wzmacniacza

Symetryczne układy iBasso znacznie różnią się od innych rozwiązań dostępnych na rynku, które mają tendencję do przesuwania drugiej harmonicznej, co odbiera odtwarzanej muzyce nieco uroku. Chociaż sam dźwięk charakeryzuje się dobrą dynamiką i głośnośnością, ale zanika jego wyrazistość, a reprodukowanemu głosowi ludzkiemu brakuje masy. W iBasso PB3 nie uświadczymy tych wad, dzięki czemu możemy się cieszyć naturalnym, pełnym głębi dźwiękiem. Konstrukcja wzmacniacza operacyjnego wraz z buforem zapewnia duży prąd i wysoką moc wyjściową (maksymalnie 480 mW).

Specjalny kondensator i zoptymalizowane zasilanie

W przypadku miniaturyzacji sprzętu audio, filtrowanie zasilania jest najważniejszą sprawą. Im większa jest pojemność kondensatora tym intensywniejsze i rozdzielcze są niskie tony. iBasso w swoim produkcie używa superkondensatora, który jest odpowiednikiem aż 1000 sztuk 470uF kondensatorów elektrolitycznych. Rozwiązuje to problem, jaki stwarzają gabaryty konwencjonalnyh kondensatorów w przypadku produktów przenośnych. Dodatkowo niska rezystancja tego kondensatora wpływa pozytywnie na krótszy czas reakcji i dynamikę wzmacniacza.
Dzięki zastosowanym technologiom, zaawansowanej konstrukcji oraz precyzji wykonania nowy wzmacniacz iBasso jest liderem segmentu przenośnych urządzeń. Zapewnia niesamowite wrażenia słuchowe i pozwala wysterować wymagające modele słuchawek. Dźwięk jest pełen detali i smaczków, a ogrom sceny przyprawia o ciarki. Do tej pory takie brzmienie dostępne było dla konstrukcji stacjonarnych.
Wzmacniacz słuchawkowy iBasso PB3 został wyceniony na 1.149 zł.

Specyfikacja iBasso PB3

  • Gniazda: Zbalansowane 2,5mm, niezbalansowane 3,5mm
  • Moc wyjściowa: ≤ 480 mW
  • SNR: ≥ 120 dB
  • THD: < 0.0005%
  • Pojemność baterii: 2500mAh
  • Czas pracy: Do 20 godzin
  • Zalecana impedancja słuchawek: 8 - 300Ω
  • Wymiary (SxWxG): 120x63x11,1 mm
  • Waga: 135g

Słuchawki iBasso IT03 + kabel zbalansowany iBasso CB12

Użytkownik może zaopatrzyć się w słuchawki tej samej marki – iBasso IT03, które pomimo ceny 1.299zł oferują znakomitą jakość dźwięku i dla wielu klientów mogą stanowić zwieńczenie ich poszukiwań. Na konstrukcję modelu składają się po 3 przetworniki na kanał, czyli po każdej stronie mamy 1 driver dynamiczny oraz 2 drivery armaturowe. Daje to szeroki zakres pasma 10Hz-30kHz oraz mocno wyczuwalną dynamikę. iBasso IT03 standardowo posiadają kabel zakończony wtykiem jack 3,5mm. Ze względu na odpinany kabel, połączenie za wzmacniaczem może być zrealizowane także za pomocą zbalansowanego kabelka iBasso CB12. Kabel ten składa się z 8 żył miedzi ze stopem srebra i oferuje poprawę brzmienia. Jego cena detaliczna wynosi 399 zł.
iBasso PB3, IT03 i CB12 można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce.
INFO www.mip.bz