gadżety

SMSL ICON i IDOL+

news |
niezdefiniowano - SMSL ICON i IDOL+

Miniaturowe DACi poprawiające jakość dźwięku w mobilnych urządzeniach

Na każdym kroku spotykamy ludzi słuchających muzykę w pracy, w autobusie czy na spacerze. Większość użytkowników mobilnych słuchawek wykorzystuje jako źródło, kiepskiej jakości przetworniki cyfrowo-analogowe montowane w telefonach i tabletach. Zakup odtwarzacza, czy mobilnego DACa wiąże się często z koniecznością noszenia drugiego urządzenia o wielkości telefonu, co nie jest najwygodniejsze w codziennym użyciu. Coraz częściej nowe modele urządzeń mobilnych nie posiadają również złącza słuchawkowego wymuszając na użytkowniku korzystanie z oryginalnych, przeważnie niezbyt dobrych słuchawek. Firma SMSL wraz z nowym rokiem postanowiła wyjść na przeciw tym problemom i zaoferowała kompaktowe i wygodne w użyciu mobilne DAC dedykowane do telefonów i tabletów. Są to modele ICON oraz IDOL+.

SMSL w swojej ofercie już posiada podobne rozwiązania, jak SMSL IDOL czy SMSL IVY. Są one tańsze od dzisiaj prezentowanych, jednak nie mogą pochwalić się takimi parametrami i funkcjonalnością.

SMSL ICON

SMSL ICON to bardzo kompaktowe rozwiązanie dla osób oczekujących wysokiej jakości dźwięku płynącego z urządzeń Apple ze złączem Lightning. ICON umożliwia podłączenie klasycznych słuchawek do smartfona iPhone 7, który nie posiada złącza słuchawkowego.
Ten mikroskopijny, przypominający kształtem pilot przetwornik wyposażono we wszystkie niezbędne do obsługi urządzenia elementy. Urządzenie składa się ze złącza komunikacyjnego, tradycyjnego gniazda jack 3,5mm do podłączenia słuchawek, mikrofonu oraz przycisków do nawigacji, w tym regulacji głośności oraz aktywnego przycisku umożliwiającego odbieranie rozmów i przełączanie utworów. Nie zabrakło również diody sygnalizującej pracę urządzenia. Sprzęt jest w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple.
Możliwość podłączenia tradycyjnych słuchawek to nie jedyny atut nowego SMSL'a. Zastosowany w nim przetwornik Cirrus Logic o doskonałym stosunku SNR wynoszącym 112dB zapewnia znaczny postęp w kwestii jakości odtwarzanej muzyki umożliwiając w ten sposób korzystanie z telefonu jako jedynego źródła dźwięku zamiast odtwarzacza. Wzmacniacz o mocy 28mW dla 32Ohm na kanał z pewnością wysteruje większość popularnych słuchawek przenośnych, jak również te o nieco większych wymaganiach.
Urządzenia Apple słyną z ciekawego designu i świetnej jakości wykonania. SMSL stanął na wysokości zadania i wyprodukował sprzęt, który świetnie komponuje się z iPhonem. Precyzja wykonania metalizowanej obudowy oraz jej nowoczesny wygląd sprawia, że tworzy on dobraną parę z iPhonem.
SMSL ICON można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399zł brutto.

SMSL IDOL+

SMSL IDOL+ to najnowszy spośród malutkich DAC'ów do telefonów i tabletów wyposażonych w złącze Micro USB i nie tylko. Urządzenie sprawdzi się idealnie do rozbudowy naszego mobilnego systemu audio umożliwiając cieszenie się muzyką w znacznie wyższej jakości z wykorzystaniem również dużo bardziej wymagających słuchawek. IDOL+ przy wadze 11 gramów i mikroskopijnych wymiarach praktycznie nie wpływa na komfort przenoszenia telefonu. Jest niewiele większy niż pilot w słuchawkach, a oferuje znacznie większe możliwości.
IDOL+ wspiera zarówno formaty 16 bitowe, jak i zaawansowane 24 bitowe (96kHz) dzięki czemu można na nim słuchać ulubionych utworów również w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Za dźwięk w IDOL+ odpowiada stosowany w dużo bardziej zaawansowanych modelach wzmacniacz MAX97220A oferujący sporą wydajność pozwalającą wysterować wszystkie słuchawki przenośne i znaczną część bardziej wymagających słuchawek HI-FI.
IDOL+ do pracy nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników. Jedyny wymóg to obsługa USB audio oraz USB OTG w telefonie. W komputerach działa w trybie plug and play.
SMSL IDOL+ cechuje się wyjątkową wydajnością, zużywa niewielkie ilości energii w zamian oferując świetne brzmienie. Wbudowane przyciski głośności oraz przycisk wyciszenia pozwolą dostosować dźwięk do aktualnych potrzeb bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Dzięki temu jest to kompletne urządzenie o świetnych możliwościach i niezrównanej wygodzie korzystania.
SMSL IDOL+ można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 249zł brutto.
INFO www.mp3store.pl