kino domowe

Xbox One S z czytnikiem Ultra HD Blu-ray

news |
niezdefiniowano - Xbox One S z czytnikiem Ultra HD Blu-ray

Historia lubi się powtarzać i jak niegdyś konsole PlayStation i Xbox wspierały formaty DVD, a potem Blu-ray, tak teraz będzie z Ultra HD Blu-ray

W Los Angeles podczas targów E3 - największa impreza w przemyśle gier wideo - firma Microsoft zapowiedziała debiut dwóch nowych konsol, które będą gratką także dla fanów filmów w najwyższej rozdzielczości.
Nowy Xbox One S, który pojawi się już w sierpniu 2016 roku, będzie zmodyfikowaną wersją obecnej konsoli. Po 3 latach udało się znacząco odchudzić urządzenie, które teraz jest o 40% mniejsze, a jednocześnie oferuje nieco mocniejsze podzespoły. Oprócz nowego zgrabniejszego wyglądu konsola w wersji One S zaoferuje odtwarzanie materiałów wideo w 4K i z HDR, a także dysk twardy nawet o pojemności 2TB.

To co najważniejsze z perspektywy kina domowego to fakt, że urządzenie będzie wyposażone w napęd Ultra HD Blu-ray, poradzi sobie więc z filmami w ultrawysokiej rozdzielczości. Urządzenie w wersji z dyskiem 500GB dostępne będzie w cenie 299 dolarów. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych odtwarzacz Samsunga UBD-K8500 kosztuje 399 dolarów. Na chwile obecną Xbox One S to najtańszy zapowiedziany odtwarzacz Ultra HD Blu-ray.
Na tym jednak Microsoft nie poprzestaje. Pod koniec przyszłego roku pojawi się nowa konsola z serii Xbox One. Obecnie nosi ona roboczą nazwę Project Scorpio. Konsola oprócz odtwarzania materiałów w 4K umożliwi również granie w takiej rozdzielczości, również ze wsparciem dla HDR, czyli szerokiego zakresu tonalnego. Ponadto nowy Xbox umożliwi korzystanie z VR, czyli hełmów/gogli do wirtualnej rzeczywistości.
Nowe sprzęty zapowiadają się jako ciekawe uzupełnienie kina domowego o rozgrywkę i rozrywkę w najwyższej jakości obrazu.
INFO www.microsoft.com