kino domowe

Samsung soundbary z Dolby Atmos

news |
Samsung soundbary z Dolby Atmos

Dolby Atmos, czyli dźwięk obiektowy powoli wkracza do naszych domów. Samsung zamierza to przyspieszyć dzięki nowym soundbarom

Samsung zamierza bardziej spopularyzować nowy format dźwięku Dolby Atmos, poprzez wprowadzenie do sprzedaży nowoczesnych soundbarów dla masowego użytkownika, które są w stanie zapewnić w naszych domach dźwięk w najwyższym standardzie. Wraz z perfekcyjnym obrazem jaki są w stanie wygenerować telewizory Samsung, a zwłaszcza te z najnowszej linii SUHD, nasze domowe instalacje kinowe zapewnią nam jeszcze wyższy komfort oglądania filmów.

Latem tego roku do sprzedaży trafią dwa soundbary nowej generacji, które w rzeczywistości są zestawami kina domowego z wsparciem dla technologii Dolby Atmos.Inni producenci, którzy wcześniej dostrzegli potencjał technologii Dolby Atmos, mają swoje propozycje alternatywne dla typowego zestawu kolumn. Przykładowo Yamaha jako pierwsza firma zaoferowała soundbar YSP-5600 korzystający z dźwięku obiektowego Dolby Atmos i DTS:X. Urządzenie kosztuje blisko 7 tysięcy złotych, ale jedna belka dźwiękowa i subwoofer są w stanie zastąpić nam zbiorowisko kolumn. Jest to jednak rozwiązanie drogie, gdyż np. japoński Onkyo oferuje tradycyjny zestaw do kina domowego 5.1.2 wspierający technologię Dolby Atmos, model HT-S7705 w cenie 3.999zł. Samsung poszedł jeszcze inną drogą i propononuje rozwiązanie kompromisowe łączące tradycyjne zestawy kina domowego z ideą soundbaru w postaci zestawu w konfiguracji 3.1.2. W skład zestawu wchodzi soundbar z wbudowanym wzmacniaczem, bezprzewodowy subwoofer oraz dwa bezprzewodowe tylne głośniki. Głośniki tylne oraz soundbar będą też emitować dźwięk odbijający się od sufitu, tak aby wprowadzić efekt Dolby Atmos bez konieczności używania głośników sufitowych.

Nowe modele soundbarów Samsung to HW-K950 i HW-K850. Ważna jest też cena rozwiązań Samsunga, które jako pierwsze wejdą na rynek amerykański, a w Europie w tym także w Polsce powinny pojawić się tego lata. Mocniejszy, a więc HW-K950 będzie kosztować 1.499 dolarów, czyli około 5.500 złotych, a słabszy HW-850 dostępny w USA za 899 dolarów, w Polsce będzie dostępny przypuszczalnie za ok. 3.500 złotych. Wydaje się, że to rozsądna cena za urządzenia najnowszej generacji, które zastąpią nam mnóstwo kolumn w domu i w dodatku ograniczą do minimum ilość kabli połączeniowych.

INFO www.samsung.pl