kino domowe

Samsunga Blu-ray UltraHD premiera!

news |
Samsunga Blu-ray UltraHD premiera!

Samsung jako pierwszy zaprezentował finalną wersję odtwarzacza UltraHD Blu-ray, znamy datę premiery w Polsce

Odtwarzacze Blu-ray nowej generacji oczekiwane są od dawna. Wreszcie zapowiedzi producentów ziściły się i tak oto Samsunga Blu-ray UltraHD w marcu br. pierwsze urządzenia tego typu trafiły do sklepów w Stanach Zjednoczonych, a niebawem będą dostępne także w Polsce.

Dlaczego tak ważnym wydarzeniem w przypadku kina domowego jest pojawienie się odtwarzaczy Blu-ray UltraHD? Otóż praktycznie wszystkie zaawansowane technologiczne telewizory czołowych producentów przygotowane są do wyświetlania obrazów w możliwie najwyższej jakości – 4K i HDR. Problem w tym, że problem jest z dostępnością filmów odpowiedniej jakości, aby można było wycisnąć wszystko co najlepsze z tych technologii. Odtwarzacze najnowszej generacji mają wreszcie zażegnać ten problem. Pozwalają one na odtwarzanie filmów w 4K wraz z szeroką paletą kolorów oraz technologią HDR. Oznacza to, że mamy do czynienia z najlepszą dostępną w tej chwili jakością obrazu, nie doścignioną przez streaming internetowy. A to serwisy VOD do tej pory były głównym źródłem treści w 4K. Ale odtwarzacze UltraHD Blu-ray to nie tylko najwyższej jakości obraz, ale także fantastyczny dźwięk w nowych formatach: DTS:X i Dolby Atmos.Samsung UBD-K8500 jest pierwszym tego typu odtwarzaczem na rynku. Wyróżnia się ciekawym wzornictwem nawiązującym do zakrzywionych telewizorów tego producenta. Urządzenie jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, a z przodu oprócz kilku przycisków i miejsca na płyty, znajdziemy złącze USB 3.0. Pozostałe złącza znajdują się tradycyjnie z tyłu obudowy.

Odtwarzacz Samsung UBD-K8500 poza filmami UltraHD Blu-ray odtwarza standardowe płyty Blu-Ray (bez 3D), płyty DVD. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany upscaler podnoszący jakość obrazu z tych płyt. Urządzenie posiada także Smart HUB czyli dostęp do popularnych aplikacji internetowych.

Co więcej UBD-K8500 ma zaawansowane funkcje audio. Odtwarza płyty CD i posiada funkcje CD-Ripping, czyli konwertowanie płyt CD na pliki mp3. Dodatkowo odtwarzacz jest kompatybilny z system Samsung Multiroom, czyli utwory odtwarzane z UBD-K8500 można odtwarzać także na głośnikach multiroom Samsunga np. WAM-7500.

Do końca roku w formacie UltraHD Blu-ray ma pojawić się ponad 100 tytułów. Obecnie nie znamy listy filmów jakie zadebiutują w Polsce, ani ich cen. Natomiast cena odtwarzacza Samsung UBD-K8500 powinna oscylować w granicach 2 tysięcy złotych. Urządzenie pojawi się w sprzedaży na początku maja.

To świetna informacja dla wszystkich posiadaczy telewizorów 4K, oraz tych którzy zastanawiają się nad ich zakupem. Kinomaniacy dzięki Blu-ray UltraHD będą mogli uzyskać jeszcze wyższą jakość zarówno obrazu jak i dźwięku w swoich instalacjach kina domowego.

INFO www.samsung.pl