kino domowe

Samsung TV SUHD 2016 już w Polsce!

news |
Samsung TV SUHD 2016 już w Polsce!

Najnowsza linia telewizorów Samsung SUHD zachwyca jeszcze lepszym odwzorowaniem kolorów oraz niespotykanym dotychczas poziomem jasności, kontrastu i szczegółowości obrazu

W marcu do przedsprzedaży trafił topowy model tegorocznych telewizorów Samsung KS9000, a teraz dołączają do niego kolejne modele z linii SUHD, a wśród nich znalazł się pierwszy model z płaskim ekranem.

Już nie tylko w internecie i sklepach Samsung Brand Store można nabyć sztandarowy model Samsung KS9000. Telewizor o przekątnych 49,55, 65 i 78 cali właśnie pojawił się w szerokiej dystrybucji na terenie całego kraju. Model ten może pochwalić się jasnością przekraczającą 1000 nitów, a to oznacza, że jest w stanie świetnie poradzić sobie z materiałami HDR ( High Dynamic Range), zwłaszcza że poszerzoną paletę kolorów uzyskuje za sprawą nowej generacji technologii Quantum Dot. Obraz jest bardziej realistyczny, nasycony i szczegółowy, a do tego ma bardzo wysoki kontrast.

Samsung KS9000 to jednak nie tylko wysoka jakość obrazu, ale też oryginalne wzornictwo z minimalną grubością ramki wokół zakrzywionego ekranu. Telewizor prezentuje się świetnie także z tyłu, dlatego będzie pasował do każdej aranżacji wnętrza. Samsung odświeżył także platformę Smart TV, wprowadzając nowy jeszcze szybszy i bardziej czytelny interfejs Smart Hub, a także nowy wygodny pilot Smart Control.Do flagowego modelu KS9000 dołączyły teraz pozostałe z serii TV SUHD 2016. Warto zaznaczyć, że cała seria linia cała linia telewizorów Samsung SUHD 2016 została wyróżniona certyfikatem UHD Premium przyznawanym przez organizację UHD Alliance. Certyfikat ten potwierdza, że dany telewizor spełnia najwyższe standardy, obejmujące między innymi takie parametry jak rozdzielczość ekranu, HDR, współczynnik maksymalnej jasności, poziomy czerni oraz gama kolorów.

Do sprzedaży trafiły modele KS8000 i KS7000 dostępne odpowiednio w wersjach 49, 55, 65 i 75 cali oraz 49, 55, 60 i 65 cali. To pierwsze telewizory SUHD z płaskim ekranem. Tym samym koreański producent daje użytkownikom wybór – model referencyjny o najwyższych parametrach jest zakrzywiony oferując tym samym najlepsze filmowe wrażenia, ale jeśli ktoś nie jest przekonany do wygiętego ekranu może wybrać modele KS8000 i KS7000, które są tańsze od flagowca, a tylko niewiele mu ustępują. Podobnie zresztą jest w telefonach Samsung gdzie użytkownicy do wyboru mają model S7 i S7 Edge.

Telewizory KS8000 i KS7000 wyposażono w tzw. silnik remasterujący Samsung SUHD, który automatycznie analizuje i poprawia materiał źródłowy, aby uzyskać możliwie najwyższą jakość obrazu zgodną z wizją reżysera. Ponadto oba te modele dysponują technologią Precision Black, która zwiększa kontrast poprzez optymalizację podświetlenia ekranu oraz zastosowanie większej liczby bloków przyciemniania. W połączeniu z funkcją UHD Dimming, która optymalizuje poziom kontrastu, kolory i ostrość, użytkownik może wręcz poczuć dramatyzm każdej sceny. Z kolei technologia Ultra Black znacznie zmniejsza odbicia światła, zwiększając tym samym komfort oglądania telewizji nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach.

Model KS8000 posiada dodatkowo funkcję Supreme Motion, dzięki której obraz jest bardziej płynny. Wyjątkowa technologia odświeżania i podświetlania najlepiej sprawdzi się w szybkich filmach akcji bądź widowiskach sportowych. Dzięki zastosowanym technologiom optymalizacji obrazu KS8000 może pochwalić się PQI (Picture Quality Index) o współczynniku 2300, zaś model KS7000 – PQI 2100.
KS8000 i KS7000 zostały wyposażone w odświeżony Smart Hub, który stanowi jeden punkt dostępu do całej rozrywki i wszystkich funkcji telewizora. Co ważne, można nim zarządzać za pomocą jednego pilota Samsung Smart Control.

Jeśli chodzi o ceny najnowszych modeli to są one relatywnie niższe niż w przypadku ubiegłorocznych modeli. Samsung KS9000 w wersji 55-calowej kupimy za około 9 tysięcy złotych, a to jest o ok. 3 tysiące mniej, niż na starcie trzeba było zapłacić za poprzedni model z 2015 roku - JS95000 o takiej samej przekątnej ekranu.

INFO www.samsung.pl