gadżety

Polk Audio Omni A1 i Omni P1

news |
Polk Audio Omni A1 i Omni P1

Rafko Dystrybucja wprowadza nowe urządzenia bezprzewodowe marki Polk Audio w technologii Play-Fi

Na polskim rynku debiutują dwa nowe urządzenia amerykańskiej firmy Polk Audio: odtwarzacz strumieniowy Omni P1 oraz wzmacniacz stereo Omni A1. Są one kierowane do osób, które chcą uzupełnić swój dotychczasowy system stereo o najnowsze zdobycze bezprzewodowej technologii cyfrowej bez obaw o utratę jakości dźwięku, a przy tym ograniczyć swoje wydatki. Zarówno P1, jak i A1 należą do grupy najtańszych urządzeń klasy hi-fi dostępnych w Polsce. Odtwarzają muzykę zapisaną w formatach FLAC, WAV, MP3, M4a. Ponadto oferują dostęp do 37.000 stacji radiowych, w tym wszystkich polskich, oraz umożliwiają korzystanie z usług serwisów steamingowych: Spotify, Deezer, Tidal.

polk-omni

Omni P1 łączy w sobie bezprzewodowy odtwarzacz plików Wi-Fi, komplet wyjść cyfrowych oraz analogowych, a także wygodną w obsłudze aplikację na smartfony i tablety. Wysoka jakość dźwięku przesyłanego przez P1 jest gwarantowana architekturą technologii Play-Fi, która nie kompresuje sygnału audio w przeciwieństwie do np. Bluetooth lub innych systemów bezprzewodowych na rynku dekonstruujących plik przed przesłaniem go do odbiornika.

polk-omni

Z kolei wzmacniacz Omni A1 w prosty sposób umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki do zakupionych wcześniej kolumn stereo. Dodatkowo, jako jedyny na rynku w tej cenie, bezprzewodowy wzmacniacz Omni A1 posiada ustawienia EQ, które optymalizują wydajność głośników Polk Audio. Moc szczytowa wynosi 2x75W. Melomanów i kolekcjonerów winyli ucieszy fakt wyposażenia Omni A1 w wejście gramofonowe. Dodatkowo wzmacniacz może pełnić funkcję podstawowego kina domowego - posiada wejście cyfrowe z dekodowaniem sygnału Dolby Digital oraz wyjście subwooferowe.

INFO www.polkaudio.rafko.pl

polk-omni