kino domowe

Zakrzywione odtwarzacze Blu-ray Samsung Seria 5

news |
Zakrzywione odtwarzacze Blu-ray Samsung Seria 5

Firma Samsung zaprezentowała nową linię odtwarzaczy Blu-ray o odświeżonym wyglądzie

Seria 5, w skład której wchodzą modele BD-J5900 oraz J5500, wpisują się swoim wyglądem w ekosystem urządzeń RTV Samsung o eleganckim, zakrzywionym designie. Obydwa modele zakrzywionych odtwarzaczy Blu-ray tworzących Serię 5 zostały wyposażone w szereg funkcji Smart. Zarówno BD-J5900, jak i BD-J5500 oferują użytkownikom dostęp do aplikacji na platformie Opera Apps 4.0. Oba modele łączą się z internetem dzięki wbudowanemu portowi Ethernet, zaś J5900 także za pomocą wbudowanej karty sieciowej z funkcją WiFi Direct. Model ten umożliwi także przesyłanie dźwięku i obrazu bezpośrednio ze smartfona dzięki funkcji Screen Mirroring.

Odtwarzacze z serii 5 wykorzystują algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Full HD 1080p. Posiadają także wbudowaną funkcję BD Wise, która zapewnia optymalne ustawienia obrazu pomiędzy podłączonymi urządzeniami firmy Samsung. Ponadto umożliwiają kopiowanie danych z nośników optycznych na zewnętrzną pamięć USB oraz konwersję plików z płyt Audio CD do formatu MP3.

Modele BD-J5900 oraz BD-J5500 zostały wyposażone w standardowy zestaw złączy, w skład których wchodzi wyjście HDMI, Anynet+ (HDMI-CEC) oraz port USB. Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-J5500 będzie także dostępny w wersji oznaczonej literą E, który w odróżnieniu od dwóch pozostałych modeli z Serii 5 otrzyma obudowę w kolorze białym.

INFO www.samsung.pl