kino domowe

Telewizory Sony 4K i z platformą Android TV

news |
Telewizory Sony 4K i z platformą Android TV

Firma Sony zaprezentowała w Warszawie najnowsze modele telewizorów na rok 2015

Na konferencji prasowej, która odbyła się 9 lutego w Warszawie firma Sony zaprezentowała najnowszą ofertę telewizorów Bravia, które będą sukcesywnie wprowadzane na rynek w tym roku. Imponująca oferta obejmuje aż 12 modeli 4K Ultra HD - większość z nich posiada rozbudowane funkcje Smart TV na które składa się także platforma Android TV i system obsługi Sony One-Flick Entertainment. Całości dopełnia świetny nowoczesny design i niezwykle cienki panel o grubości nowoczesnych smartfonów.
Podczas prezentacji przedstawiono cztery główne obszary, w których zaszły największe zmiany w modelach na rok 2015:
• Nowy procesor X1 przetwarzający obraz 4K
• Platforma Android TV
• Smuklejsze konstrukcje
• Reprodukcja dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Procesor X1: obraz 4K w najlepszym wydaniu
Nowością w tegorocznej serii jest zaawansowany procesor Sony X1, który odpowiada za przetwarzanie i optymalizację materiałów niezależnie od ich rozdzielczości: 4K, HD, SD, a nawet filmów z Internetu w niskiej rozdzielczości. Zaawansowany układ X1 ma pierwszorzędne znaczenie dla jakości obrazu 4K. Bez względu na wybrane źródło i rodzaj nagrania poprawia czystość, zapewnia żywą kolorystykę i zwiększa kontrast. Niezwykła szczegółowość obrazu 4K to zasługa inteligentnej analizy sygnału, jak również precyzyjnej interpolacji materiałów ze źródeł SD i HD, które zyskują jakość zbliżoną do 4K. Subtelna kolorystyka i lepszy wygląd faktur idą w parze z mniejszymi szumami. Całości dopełnia dynamiczne zwiększanie kontrastu, które przejawia się głębszą czernią i żywymi najjaśniejszymi fragmentami obrazu.
sony

Android TV: integracja telewizora z urządzeniami mobilnymi
Kolejną premierą w tegorocznej ofercie telewizorów Sony jest platforma Android TV. Rozszerza ona zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu - ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Pilot z panelem dotykowym jest wyposażony w mikrofon i pozwala używać poleceń głosowych do wyszukiwania materiałów, zadawania pytań i sterowania telewizorem. Zgodność z technologią Google Cast oznacza natomiast łatwość przesyłania materiałów ze smartfona lub tabletu na ekran telewizora.
Zastosowano także szybki system obsługi One-Flick Entertainment, dzięki któremu treści i aplikacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przeglądanie kanałów telewizyjnych, filmów w Internecie, zdjęć i innych treści umożliwia intuicyjny w użyciu pilot z panelem dotykowym.
sony 4k

Smukłe konstrukcje
Wyróżnikiem tegorocznych modeli BRAVIA jest większa smukłość. Pod tym względem na pierwsze miejsce wysuwa się seria X90C z nowej linii wzorniczej "Floating Style": tworzące ją modele mają zaledwie 4,9 mm grubości. Dzięki dostarczanemu w komplecie uchwytowi ściennemu telewizor X90C można z łatwością zainstalować na ścianie - zmieniając go w prawdziwe dzieło sztuki.

Nowe wrażenia dźwiękowe
W ofercie na rok 2015 pojawią się serie X94C i X93C: pierwsze telewizory Sony zgodne z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Umożliwiają one reprodukcję subtelnych niuansów brzmieniowych w jakości lepszej niż z płyt CD. Ponadto za poprawę wrażeń słuchowych poprawia technologia DSEE HX, dzięki której dialogi, muzyka itp. automatycznie zyskują jakość zbliżoną do realistycznego dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

INFO www.sony.pl