kino domowe

Największa w Polsce oferta filmów UHD na telewizorach Samsung!

news |
Największa w Polsce oferta filmów UHD na telewizorach Samsung!

Samsung powiększył ofertę hitów filmowych w aplikacji Strefa VOD UHD.

Samsung, który od początku czynnie wspiera rozwój technologii Ultra HD poprzez zapewnienie użytkownikom dostępu do materiałów wideo w najwyższej rozdzielczości, teraz powiększył ofertę tytułów w jakości UHD 4K dostępnych za pośrednictwem autorskiej aplikacji Strefa VOD UHD.

Posiadacze telewizorów Samsung UHD będą mogli cieszyć się powiększoną kolekcją aż 35 tytułów w jakości UHD 4K. To obecnie najbogatsza oferta filmów w jakości UHD dostępna w Polsce. W kolejnych miesiącach biblioteka aplikacji Strefa VOD UHD będzie systematycznie powiększana o kolejne filmy.

Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie aplikacja Smart TV, umożliwiająca strumieniowanie filmów w rozdzielczości Ultra High Definition. Aplikacja, która swoją premierę miała w czerwcu 2014 roku oferowała dotychczas posiadaczom telewizorów Samsung Smart TV nieodpłatny dostęp do  14 filmów w znakomitej jakości UHD 4K. Obecnie biblioteka została powiększona ponad dwukrotnie.

Wśród dostępnych nowości warto wspomnieć o Miłości, wzruszającym dramacie w reżyserii Michaela Haneke, która poruszając serca nie tylko widzów, ale również krytyków zdobyła m.in. Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz Złoty Glob za najlepszy film zagraniczny. Inną godną uwagi nowością jest głośny film Paula Thomasa Andersona Mistrz, z Joaquinem Phoenixem oraz laureatem Oscara Phillipem Seymourem Hoffmanem w rolach głównych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oba wymienione filmy można obejrzeć w natywnej rozdzielczości UHD 4K. Ponadto, w aplikacji znajdziemy także propozycje dla miłośników komedii - takie jak Żądze i pieniądze w gwiazdorskiej obsadzie czy francuski hit Niewierni ze zdobywcą Oscara Jeanem Dujardin w roli głównej. Fani kina akcji mogą cieszyć się jakością UHD oglądając Drive Hard z Johnem Cusackiem w roli bezwzględnego gangstera.

Nie zabraknie także propozycji dla miłośników rodzimego kina. W bibliotece aplikacji znajdziemy m.in. wielokrotnie nagradzane W ciemności Agnieszki Holland, thriller Kret z Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem czy Lęk wysokości, przejmujący dramat ze znakomitym Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Strefa VOD UHD przygotowała także filmy idealne dla dzieci oraz na rodzinne seanse. Najmłodsi z pewnością będą ucieszeni możliwością obejrzenia animacji Mniam! czy Goryl Śnieżek w Barcelonie. W pięknych, żywych kolorach na telewizorach Samsung UHD bajkowy świat wyda się jeszcze bardziej olśniewający. Najbogatsza na rynku oferta aplikacji Strefa VOD UHD, będzie się stopniowo rozrastać. Na początku marca przyszłego roku znajdzie się w niej już łącznie aż 39 filmów, w tym 7 w natywnej rozdzielczości UHD 4K, a następnie będą pojawiały się kolejne tytuły.
Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV UHD mogą też korzystać z oferty Opery Wiedeńskiej. W maju bieżącego roku zrealizowano wspólnie pierwszą na świecie transmisję strumieniowaną na żywo za pośrednictwem łącza internetowego w rozdzielczości Ultra High Definition. Nabucco Giuseppe Verdiego w tej zachwycającej jakości mógł obejrzeć każdy na świecie posiadacz telewizora Samsung Smart TV UHD.

Już w grudniu, użytkownicy aplikacji Wiener Staatsoper na telewizorach Samsung Smart TV UHD będą mieli okazję obejrzeć na żywo dwa spektakle. 16 grudnia obejrzeć można będzie Traviatę a w ostatni dzień tego roku, 31 grudnia, za pośrednictwem aplikacji obejrzymy słynną Zemstę nietoperza Johanna Straussa. Co niezwykle istotne, obie transmisję z desek Wiedeńskiej Opery Państwowej będą dostępne w rozdzielczości Ultra High Definition całkowicie za darmo. Od lutego 2015 roku możemy spodziewać się kolejnych oper, które podbiły serca widzów na całym świecie. Każda z transmisji realizowana jest przez 5 kamer UHD, które zapewnią widzom przed telewizorami niezapomniane przeżycia i doświadczenie opery na zupełnie nowy sposób. Wszystkie transmisje dostępne w 2015 roku będą w aplikacji odpłatne.

INFO www.samsung.pl