kino domowe

Nowy flagowy amplituner sieciowy Denon AVR-X7200W

news |
Nowy flagowy amplituner sieciowy Denon AVR-X7200W

Denon wyprowadził na szerokie wody swój najnowszy flagowy 9-kanałowy amplituner

AVR-X7200W został wyposażony w 9-kanałowy wzmacniacz o mocy 210W każdy. Dzięki przetwarzaniu 11.2 i wyjściu 13.2 kanałów przedwzmacniacza nowy flagowiec obsługuje konfiguracje głośników, które wykraczają poza zakres jego 9-stopniowego przedwzmacniacza. Wbudowana sekcja audio obejmuje dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a ponadto oferuje DTS Neo:X i Audyssey DSX. Poza tym AVR-X7200W posiada własny obwód DDSC-HD32 Denon z wielokanałowym przetwarzaniem, a także połączenie Denon link HD pozwalające na wolną od zakłóceń transmisję ze współpracującego odtwarzacza Blu-ray. Wymagający klienci z pewnością docenią fakt, że nowy amplituner jest wyposażony w najbardziej zaawansowany pakiet Audyssey, w tym Audyssey MultEQ XT 32 (Pro ready) do kalibracji pomieszczenia z Sub EQ HT i LFC.

Dzięki wyposażeniu w najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos, a także przystosowaniu do Auro-3D (płatne rozszerzenie będzie dostępne on-line od początku grudnia) AVR-X7200W oferuje dźwięk trójwymiarowy. Z Dolby Atmos dobiega on ze wszystkich kierunków, w tym znad głowy. Dzięki czterem procesorom DSP (Digital Sound Processing) AVR-X7200W ma wystarczającą moc obliczeniową do zasilenia kalibracji Audyssey 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, a nawet pełnych 11-kanałowych ustawień Dolby Atmos, korzystając z konfiguracji Dolby Atmos 7.1.4* lub 9.1.2* (* z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem mocy).

denon

Użytkownicy AVR-X7200W mogą przesyłać strumieniowo własną muzykę - najwygodniej z urządzeń mobilnych firmy Apple poprzez AirPlay lub udostępnić swoją bibliotekę muzyczną zapisaną na urządzeniach kompatybilnych z DLNA, takich jak dyski NAS. Ponadto amplituner pozwala słuchać muzyki za pośrednictwem tysięcy internetowych stacji radiowych i serwisu Spotify (Spotify Connect). Przedni port USB można wykorzystać do podłączenia zarówno urządzeń pamięci masowej, jak i urządzeń mobilnych do odtwarzania muzyki, które mogą być w tym samym czasie ładowane. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą mobilnej aplikacji Denon Remote App, która jest dostępna dla urządzeń z iOS-em i Androidem. Udoskonalony Setup Assistant i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika sprawiają, że skonfigurowanie amplitunera z wieloma urządzeniami staje się bardzo łatwe i wygodne nawet dla początkujących użytkowników.

Denon AVR-X7200W

Dzięki łącznie 8 wejściom i 3 wyjściom HDMI AVR-X7200W jest przystosowany do przejęcia pełnego, równoczesnego sterowania dosłownie wszystkimi urządzeniami cyfrowymi, takimi jak odtwarzacze Blu-ray, odtwarzacze multimedialne, kamery wideo itp. Zaawansowany procesor wideo AVR-X7200W jest przystosowany do obsługi pełnego zakresu treści 4K Ultra HD 50/60Hz, a także wyposażony w 4:4:4 Pure Color 4K pass-through, zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI. Umożliwia nawet skalowanie i transkodowanie standardowego źródła rozdzielczości i wideo wysokiej rozdzielczości do 4K Ultra HD 50/60Hz.

INFO www.denon.pl