kino domowe

Harman Kardon Omni - multiroom HD

news |
Harman Kardon Omni - multiroom HD

Znany amerykański producent elektroniki użytkowej zadebiutował w kategorii systemów multiroom audio HD

Bezprzewodowy system Harman Kardon Omni oferuje przesyłanie danych z różnych urządzeń rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach domowych. Możemy więc nagłośnić wszystkie pokoje i pomieszczenia w naszym mieszkaniu i wypełnić je muzyką i to zarówno wybierając opcję tej samej muzyki we wszystkich pomieszczeniach lub różnej muzyki w poszczególnych pokojach. A to wszystko bez plątaniny kabli, gdyż transmisja danych odbywa się bezprzewodowo. Wielkim atutem tego systemu Harman Kardon Omni jest streaming muzyki w jakości 24-bit/96kHz. W skład systemu multiroom wchodzą następujące urządzenia: Omni 10, Omni 20 oraz Adapt.
Modele Omni 10 i Omni 20 to głośniki bezprzewodowe, którymi możemy sterować za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne Control App. W przypadku modelu Omni 10 jego moc wyjściowa wynosi 2x 25W (bi-amp), a modelu Omni 20 już 4x 15W.
Harman Kardon Adapt to bezprzewodowy adapter audio HD, który można wpiąć do posiadanego już systemu audio wzbogacając go tym samym o możliwość strumieniowania muzyki w jakości 24-bit/96kHz. Możemy go także podłączyć do zestawu kina domowego za pomocą przewodu, natomiast z nowymi głośnikami serii Omni, a także (od listopada 2014 roku) z Harman Kardon Aura czy Harman Kardon Onyx, łączyć się będzie bezprzewodowo.
Controler App to natomiast aplikacja sterująca, zapewniająca kontrolę i ustawienia sieci bezprzewodowej. Oprogramowanie głośników jest automatycznie uaktualniane. Posiada też wskaźnik siły sygnału dla optymalnego usytuowania głośnika.

jbl

Harman Kardon Omni 10 i Omni 20 można używać jako głośniki wolnostojące w każdym pokoju naszego mieszkania. Można je także łączyć parami w celu stworzenia systemu stereo. Ponieważ system Omni jest bezprzewodowy, głośniki można w prosty sposób przemieszczać, by znaleźć idealną lokalizację.

Harman Kardon Omni to pierwsza linia produktów, która będzie rozwijana poprzez aplikację tworzoną przez społeczność Harman Developer Community (developer.harman.com). Poczynając od jesieni tego roku, członkowie społeczności będą mieli dostęp do potrzebnych narzędzi oprogramowania, wspierając tym samym tworzenie, testowanie i rozpowszechnianie aplikacji. Takie zaangażowanie pozwoli odkrywać nowe drogi rozwoju systemu multiroom audio firmy Harman Kardon.

Produkt dostępny będzie w sprzedaży od listopada, a jego cena wynosić będzie: Harman Kardon Omni 10 - 849 zł, Harman Kardon Omni 20 - 1299 zł oraz Harman Kardon Adapt - 549 zł.

INFO www.jbl.pl