gadżety

Smartwatch LG jak zwykły zegarek!

news |

Firma LG przedstawiła pierwszy na świecie Smartwatch utrzymany w konwencji tradycyjnego zegarka

Olbrzymią pomysłowością i inwencją twórczą błysnęła firma LG opracowując swój G Watch R, który wygląda jak tradycyjny zegarek ze wskazówkami, a nie miniaturka smartfona na przegubie ręki. Co więcej, wygląd tarczy możemy wybierać i zmieniać według własnych upodobań za pomocą jednego przesunięcia palcem. Taki efekt uzyskano poprzez zastosowanie okrągłego wyświetlacza o wielkości 1,3 cala i rozdzielczości 320x320. Jak na "tradycyjny" zegarek przystało, tak i ten ma 22-milimetrowy skórzany, wymienialny pasek.
Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 400 1.2GHz wyposażony aż w 4 GB pamięci wewnętrznej, 512 MB pamięci RAM. Zasilany jest baterią o pojemności 410mAh.
Ten tradycyjny z wyglądu "zegarek" spełnia funkcje nowoczesnego smartwatcha - działa pod systemem Android Wear (jest kompatybilny ze smartfonami z Androidem od wersji 4.3) i bez problemu obsłuży wszystkie dostępne aplikacje z Google Play Store. LG G Watch R dostarcza najbardziej potrzebne informacje w każdym miejscu i o każdym czasie poprzez głosowe rozpoznawanie poleceń. Ponadto za pomocą pakietu LG Health oraz aplikacji fitness, użytkownicy mogą również monitorować bicie swojego serca przy pomocy wbudowanego czujnika PPG. Powiadomienia Smart Notifications zapewnią najważniejsze przypomnienia, poinformują o nieodebranych połączeniach oraz wiadomościach, nadchodzących spotkaniach, eventach, czy lokalnej prognozie pogody.
LG G Watch R będzie pokazywany na zbliżających się targach IFA w Berlinie, a do sklepów trafi w czwartym kwartale tego roku.

INFO www.lge.pl

lg