kino domowe

MARANTZ Z DOLBY ATMOS

news |

Firma Marantz zapowiedziała najnowszą linię amplitunerów kina domowego z technologią Dolby Atmos. Modele SR7009 i AV7702 trafią do sprzedaży

Firma Marantz zapowiedziała najnowszą linię amplitunerów kina domowego z technologią Dolby Atmos. Modele SR7009 i AV7702 trafią do sprzedaży w październiku br. i będą pierwszymi produktami Marantz posiadającymi Dolby Atmos.

"Tylko Dolby Atmos dostarcza wielowymiarowego dźwięku wypełniającego pomieszczenie w taki sposób, że każdy detal ożywa, niezależnie czy jest to ryk silnika samochodu wyścigowego przyśpieszającego na torze, szept wiatru czy dźwięk lecącej strzały przez przestrzeń pomieszczenia. To przełomowe osiągnięcie dla kina domowego" - powiedział Don Freeman, Vice President Global Marketing D+M.

Wszystkie produkty Marantz kompatybilne z Dolby Atmos będą dysponowały wystarczającą mocą obliczeniową, by użyć skalibrowane przez Audyssey MultEQ XT32, 9-kanałowe zestawienie Dolby Atmos przy użyciu konfiguracji głośników 5.1.4 lub 7.1.2 używające głośników sufitowych lub przystosowanych do Dolby Atmos. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośników przystosowanych do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.
Marantz AV7702 będzie miał zdolność przetwarzania wspierającą pełne zestawienie 11-kanałowe Dolby Atmos, korzystając z konfiguracji Dolby Atmos 7.1.4. Konfiguracja 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.
Od czasu wprowadzenia w 2012 roku do kin, Dolby Atmos został zaadaptowany przez wszystkie główne hollywoodzkie studia filmowe. Aby dowiedzieć się więcej o systemie Dolby Atmos i kinie domowym, odwiedź blog Dolby Lab Notes tutaj


INFO www.marantz.pl