kino domowe

NOWE SOUNDBARY SAMSUNG HW-H750 I HW-H751

news |

Soundbary szturmem podbijają rynek audio i obok słuchawek są najchętniej kupowanymi urządzeniami z tego segmentu rynku.

Soundbary szturmem podbijają rynek audio i obok słuchawek są najchętniej kupowanymi urządzeniami z tego segmentu rynku. Sprawdzają się nie tylko w roli "poprawiacza" raczej kiepskiej jakości dźwięku z płaskich telewizorów, ale mogą także pełnić funkcję głośników do odtwarzania muzyki z zewnętrznych źródeł dźwięku, np. smartfonów. Dwa nowe modele firmy Samsung, oznaczone symbolami HW-H750 i HW-H751, składają się z listwy głośnikowej wyposażonej w 4 kanały oraz bezprzewodowego aktywnego subwoofera o mocy całkowitej 320W RMS. Zastosowana w nich technologia Crystal Amplifier Plus gwarantuje znaczną poprawę jakości dźwięku -dwukrotnie filtruje źródła dźwięku, a wbudowany przedwzmacniacz wyposażony jest w lampy próżniowe mające duży wpływ na charakter odtwarzanego dźwięku. Wbudowany żyroskop zapewnia optymalne ustawienia dźwięku w zależności od pozycji, w której postawimy lub powiesimy soundbar.
Funkcja TV Sound Connect umożliwia bezprzewodowe (Bluetooth) połączenie listwy głośnikowej z kompatybilnym telewizorem Samsunga, ale także z mobilnymi źródłami dźwięku, jak smartfony, tablety za pośrednictwem funkcji Bluetooth Power On. Ponadto moduł NFC sprawia, że parowanie z urządzeniami Bluetooth odbywa się błyskawicznie ? wystarczy na moment zetknąć te dwa urządzenia, a łączność między nimi nawiązuje się automatycznie, bez konieczności modyfikacji ustawień.
Jedną z nowych funkcjonalności zastosowanych w modelach soundbarów Samsunga jest system Surround Sound Expansion. Rozszerza on optymalny obszar odsłuchu, emitując efektowny dźwięk przestrzenny. Szczególnie dobrze funkcja ta sprawdzi się w trakcie oglądania filmów. Ale jest także funkcja nocna, dobierająca optymalny poziom dźwięku tak, żeby nie przeszkadzał on innym domownikom późną porą.
System Anynet+ umożliwia sterowanie za pomocą jednego pilota wszystkimi urządzeniami Samsung połączonymi kablami HDMI.
Soundbary Samsung HW-H750 i HW-H751 będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej - a ich cena detaliczna to 3.499zł.

INFO www.samsung.pl

SAMSUNG HW-H750