kino domowe

NOWE TELEWIZORY 4K ULTRA HD FIRMY LG

news |

Firma LG Electronics dąży do upowszechnienia obrazu o najwyższej jakości oraz rozdzielczości (4K), co potwierdza wprowadzając na polski rynek najnowszą linię

Firma LG Electronics dąży do upowszechnienia obrazu o najwyższej jakości oraz rozdzielczości (4K), co potwierdza wprowadzając na polski rynek najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD 2014.
Najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD - LG UB850V reprezentują trzy modele o rozmiarach: 49, 55 oraz 65 (na rynek trafi z pewnym opóźnieniem - w II połowie roku).
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie dn. 15 maja zaprezentowano te najnowsze produkty LG. Oferują one wyjątkową jakość i szczegółowość obrazu, czterokrotnie większą liczbę pikseli niż przy rozdzielczości Full HD oraz pełną gamę kolorów i szczegółowe odwzorowanie detali.
Zbigniew Zduleczny, dyrektor sprzedaży w dziale Home Entertainment, LG Electronics Polska powiedział:

LG


"LG nie tylko na świecie, ale również w Polsce, dąży do spopularyzowania technologii 4K i dostarczenia najwyższej jakości obrazu użytkownikom, dlatego nasza strategia zakłada większą dostępność oraz dostosowanie cen do realiów i możliwości polskiego konsumenta. Tym sposobem LG już teraz jako globalny producent TV jest w stanie dostarczyć lokalnym odbiorcom najwyższej jakości technologię 4K na osiągalnym poziomie cenowym".

Podczas konferencji LG udowodnił, że obsługa tak zaawansowanych technologicznie telewizorów nie jest trudna do opanowania nawet przez osoby nie mające na co dzień styczności z nowinkami technicznymi. LG udowadnia polskim konsumentom, że innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla użytkowników, którzy wcale nie muszą być specjalistami w obszarze nowych technologii.
Testerami nowych telewizorów LG Smart TV 2014 zostali zwykli użytkownicy spoza sfery nowych technologii. Wśród nich znalazła się Dorota Wdowińska-Rozbicka, autorka poczytnego bloga kulinarnego, Jacek Bonecki, znany fotograf i podróżnik oraz dzieci z podwarszawskiej szkoły podstawowej Eureka. Dzieci popisały się błyskawicznym przyswojeniem obsługi i opanowaniem menu telewizora, natomiast dwoje dorosłych prelegentów pochwaliły telewizory LG za nowe, wspaniałe możliwości w zakresie reproduckji obrazu.

4K


"Jakość zdjęć to połowa sukcesu wpisu na blogu kulinarnym. Do tej pory pracowałam ze zwykłym monitorem, a końcowy efekt zdjęć był poprzedzony drobiazgową obróbką. Po wyświetleniu zdjęć na telewizorze LG 4K ULTRA HD byłam zaskoczona - jakakolwiek poprawa fotografii była zbędna, telewizor uwydatnił wszystkie detale obrazu oraz wyrazistość kolorów, a rezultat był niesamowity." - powiedziała Dorota Wdowińska - Rozbicka.
Z kolei Jacek Bonecki, który w swojej pracy ma do czynienia z obróbką fotografii na profesjonalnych monitorach m.in. japońskiej firmy Eizo, powiedział - "Moja praca jest uzależniona od jakości wyświetlaczy, na których prezentowane są fotografie. "55-calowy telewizor jest fantastyczną witryną do oglądania zdjęć. Mam ogromna radość, mogąc oglądać swoje prace jak wielki obraz w galerii. Rozdzielczość pozwala cieszyć się widokiem nawet z bardzo bliskiej odległości. Zamiast liczyć piksele, delektuję się fakturą sfotografowanych detali. Po włączeniu trybu 3D moje fotografie ożyły. Stare zdjęcia oglądam tak, jakbym je widział po raz pierwszy. Co więcej, LG Smart TV pozwala mi w dowolnym momencie łączyć się za pośrednictwem internetu z moim archiwum fotograficznym. Dzięki temu ten telewizor służy nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i to w najwygodniejszej pozycji; kiedy siedzę na swojej kanapie".

LG


W telewizorach LG 4K Ultra HD wykorzystane są najnowsze generacje matryc IPS, skonstruowane specjalnie pod kątem reprodukcji szczegółów obrazu w rozdzielczości 4K, odwzorowania kolorów oraz zapewnienia szerokiego kąta widzenia. Dodatkowo, obraz jest wyjątkowo stabilny przy prezentacji scen zarówno dynamicznych, jak i statycznych.

Nieskazitelna jakość przekazu oraz wierne odwzorowanie detali przez wyświetlacze ULTRA HD okazały się niezastąpione w pracy pasjonata fotografii i podróżnika - Jacka Boneckiego oraz autorki jednego z popularnych blogów kulinarnych -Dorota Smakuje. "Jakość zdjęć to połowa sukcesu wpisu na blogu kulinarnym" - mówi blogerka. "Do tej pory pracowałam ze zwykłym monitorem, a końcowy efekt zdjęć był poprzedzony drobiazgową obróbką. Po wyświetleniu zdjęć na telewizorze LG 4K ULTRA HD byłam zaskoczona - jakakolwiek poprawa fotografii była zbędna, telewizor uwydatnił wszystkie detale obrazu oraz wyrazistość kolorów, a rezultat był niesamowity." - mówi Dorota Wdowińska - Rozbicka.
Nowa linia telewizorów 4K ULTRA HD od LG to nie tylko nieskazitelna jakość obrazu, ale również wierne odwzorowanie szczegółów wyświetlanej zawartości. "Moja praca jest uzależniona od jakości wyświetlaczy, na których prezentowane są fotografie" - mówi fotograf, Jacek Bonecki. "55-calowy telewizor jest fantastyczną witryną do oglądania zdjęć. Mam ogromna radość, mogąc oglądać swoje prace jak wielki obraz w galerii. Rozdzielczość pozwala cieszyć się widokiem nawet z bardzo bliskiej odległości. Zamiast liczyć piksele, delektuję się fakturą sfotografowanych detali. Po włączeniu trybu 3D moje fotografie ożyły. Stare zdjęcia oglądam tak, jakbym je widział po raz pierwszy. Co więcej, LG Smart TV pozwala mi w dowolnym momencie łączyć się za pośrednictwem internetu z moim archiwum fotograficznym. Dzięki temu ten telewizor służy nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i to w najwygodniejszej pozycji; kiedy siedzę na swojej kanapie".

Hi_FI


Fotograf docenił również zalety telewizora związane z matrycą IPS oraz rozdzielczością 4K.
Zastosowane w urządzeniach LG panele ULTRA IPS o rozdzielczości 3840x2160 pozwalają dostrzec więcej szczegółów obrazu, zapewniają lepsze odwzorowanie barw oraz szeroki kąt widzenia. Z kolei procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine Pro konwertuje materiały o rozdzielczości SD, HD lub Full HD, zapewniając jakość zbliżoną do 4K oraz ściśle współpracuje z algorytmem Super Resolution Algorithm, niwelującym zniekształcenia obrazu. Wszystkie telewizory LG 4K ULTRA HD z linii 2014 mają wbudowany kodek HEVC, pozwalający na odtwarzanie materiałów 4K z dowolnego nośnika, również poprzez porty USB, LAN, HDMI 2.0 z zachowaniem pełnej płynności obrazu.
"Oglądając swoje zdjęcia na telewizorze 4K Ultra HD jestem w pełni usatysfakcjonowany. Kolor i kontrast niezależnie od kąta patrzenia są bardzo naturalne. Natomiast rozdzielczość pozwala precyzyjnie ocenić definicję obrazu"- powiedział Jacek Bonecki.

W najnowszej linii telewizorów ULTRA HD zastosowano technologię 4K 3D+ oferująca zupełnie nową jakość i wrażenia wizualne podczas oglądania filmów i materiałów 3D.
Dodatkowe wrażenia wzrokowe zapewnia unikalny upscaler 4K 3D, zwiększający rozdzielczość zwykłego materiału Full HD do zbliżonej do 4K oraz gwarantujący uzyskanie głębi efektów 3D, niemożliwych do uzyskania innymi technologiami.
Ponadto LG zastosowało wyjątkową funkcję kontroli głębi 3D, która pozwala na łatwe regulowanie efektu stereoskopowego. Telewizory 4K ULTRA HD z oferty na rok 2014 są także wyposażone w skuteczną funkcję konwersji 2D do 3D, pozwalającą cieszyć się zadowalającym efektem głębi 3D nawet z materiałów HD.
HOME CINEMA


Format 4K Ultra HD na świecie
Na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, firma LG odgrywa kluczową rolę w szybkim upowszechnianiu formatu 4K Ultra HD. Aby zapewnić dostępność treści 4K w bliskiej przyszłości, nawiązała współpracę z ogólnoświatowymi dostawcami treści, takimi jak FOX, czy Netflix, a także ściśle współpracuje z nadawcami telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej.
Dzięki temu, iż telewizory LG 4K ULTRA HD są wyposażone w wbudowany dekoder 4K HEVC 60p oraz interfejs HDMI 2.0, dlatego gwarantują użytkownikom możliwość oglądania treści 4K również przesyłanych strumieniowo oraz odtwarzanych przez inne urządzenia, gdy tylko zostaną udostępnione odpowiednie materiały.

LG 4K ULTRA HD jest Smart
W najnowszych telewizorach 4K ULTRA HD z linii UB850V firma LG zastosowała rewolucyjny system webOS, który pozwala na łatwe i optymalne korzystanie z funkcji Smart TV. Prostota obsługi systemu sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a nawet pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo. WebOS zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie. W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą łatwo przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści.
Ceny:
49UB850V - cena 5499 zł (model dostępny w sklepach Media Markt i Saturn)
55UB850V - cena od 7728 zł


Pełna specyfikacja LG 4K ULTRA HD z linii UB850V:
LG-55UB850V i LG-49UB850V