s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

muzyka

PŁYTA THE DOORS DLA CIEBIE?

news |

Masz jeszcze szansę otrzymać zremasterowaną, legendarną płytę zespołu The Doors - LA Women. To płyta wyjątkowa.

Masz jeszcze szansę otrzymać zremasterowaną, legendarną płytę zespołu The Doors - LA Women. To płyta wyjątkowa. W roku 2011 minęło 40 lat od wydania tego ostatniego albumu legendarnej grupy The Doors z charyzmatycznym Jimem Morrisonem. Z okazji jubileuszu przygotowana została specjalna dwupłytowa edycja dzieła z wcześniej niepublikowaną piosenką i to właśnie tę płytę możesz otrzymać!
W losowaniu wezmą udział osoby, które już są z nami lub dołączą do nas na Facebooku. Wystarczy przesłać maila na adres konkurs@cgs.com.pl, a w tytule wpisać The Doors. Nazwisko osoby, która otrzyma tę płytę opublikujemy 31 lipca po godz. 14.
O Płycie: The Doors - L.A. Woman (40th Anniversary Edition) W 2011 roku minęło 40 lat od wydania ostatniego albumu legendarnej grupy The Doors z charyzmatycznym Jimem Morrisonem - "L.A. Woman". Z okazji jubileuszu przygotowana została specjalna dwupłytowa edycja dzieła z wcześniej niepublikowaną piosenką! Niezapomniane dzieło Doorsów, z takimi evergreenami, jak utwór tytułowy, "Love Her Madly" i "Riders On The Storm", było, niestety, zwieńczeniem kariery tego wyjątkowego zespołu w historii muzyki. Z okazji jubileuszu wrócono do oryginalnych taśm z nagraniami, a także przekopano archiwa z ówczesnej sesji. Dzięki temu fani poza doskonale znanymi piosenkami ze zremasterowanym dźwiękiem, dostają dzieło wzbogacone o inne wersje znanych kompozycji, ale co najważniejsze po raz pierwszy mogą zapoznać się z zupełnie nową piosenką, "She Smells So Nice". Powstała ona w czasie jam session w studiu. Po jego zakończeniu muzycy Doorsów płynnie przeszli do bluesowego standardu "Rock Me", także zawartego na specjalnej reedycji. Między utworami słychać mówiącego Jima Morrisona, co nadaje odnalezionym nagraniom wyjątkowego charakteru. Podziękowania za wcześniej niepublikowane nagrania fani powinni kierować do producenta i inżyniera dźwięku Bruce'a Botnicka, który uczestniczył w oryginalnej sesji nagraniowej, a niedawno odnalazł kompozycje, przeczesując wszystko to, co 40 lat temu zespół nagrał w studiu.   Warto również podkreślić, iż alternatywne wersje piosenek The Doors, które wypełniają drugi krążek CD, nigdy wcześniej nie były publikowane. Dzięki nim słuchacz jakby cofał się w czasie i uczestniczył w procesie nagraniowym razem z muzykami. W przerwach słychać bowiem ich rozmowy w studiu w West Hollywood. Jedna z nich jest szczególna - ta, w której Jim sugeruje kolegom wykorzystanie efektu burzy, rozpoczynającego niezapomniany numer "Riders On The Storm".    Wytwórnia Rhino zebrała również niepublikowane wcześniej alternatywne wersje piosenek w formie podwójnego LP. Z kolei na DVD/Blu-ray "Mr. Mojo Risin': The Story Of L.A. Woman" zawarto niedawno przeprowadzone wywiady z muzykami The Doors, a także z Bruce'em Botnickiem oraz założycielem wytwórni Elektra Jacem Holzmanem i menedżerem Billem Siddonsem. Nie zabrakło również archiwalnych nagrań z zespołem występującym na scenie oraz nagrywającym w studiu. Dzięki temu mamy możliwość doświadczyć tego, w jak wspaniałej formie byli wtedy The Doors, pomimo tego, że znajdowali się w schyłkowej fazie swej kariery.
Okolicznościową notkę do rocznicowych wydawnictw zespołu popełnił David Fricke z magazynu "Rolling Stone". "To album, przy którym aż się chce tańczyć na ulicy" - pisano o "L.A. Woman" 40 lat temu. Pomimo upływu czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło. Piosenki The Doors mają wciąż tę porażającą moc, którą uwiedli słuchaczy cztery dekady temu. Źródło: Warner Music Poland

Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy o konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, promocjach, prezentacjach dołącz do nas na Facebooku!